Pussy Riot opět provokují. V nové písni srovnávají Trumpa s Putinem

Moskva/New York - Ruská skupina Pussy Riot vydala novou píseň upozorňující na paralely mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle časopisu Rolling Stones upozorňuje zpěvačka Naděžda Tolokonnikovová v písni i na rostoucí autoritářské tendence konzervativních pravicových politiků, které se podle ní šíří světem jako pohlavní nemoci.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Vladimír Putin a Donald Trump

V klipu k písni Policejní stát (Police State) dva "policisté" obušky brutálně bijí plyšové medvědy a další hračky, to vše před zraky dětí, které mají na hlavách kukly typické pro Pussy Riot. Děti přivázané ke křeslům se zároveň musí dívat na záběry obou světových lídrů. "Policie" pak zpěvačku Tolokonnikovovou zatýká a strhává jí kuklu z hlavy.

zdroj: YouTube

"Velký úsměv do kamer, protože ty jsou tady vždy," začíná píseň. Paralelně se scénami násilí předvádí baletka v bílé sukni bezstarostné piruety, zatímco Tolokonnikovová zpívá: "V ráji nemáme problémy, protože je zamkneme."

Agentuře AFP zpěvačka řekla, že třebaže Spojené státy nejsou autoritářským režimem, prezident Trump kráčí ve šlépějích svého ruského protějšku: "Trumpův postoj k médiím, to jak řekl, že (média) šíří falešné informace a je nutné je omezit, je pro mě špatným znamením, protože právě tak přemýšlel Putin, když se dostal k moci."

Policejní stát pro Tolokonnikovovou není prázdná fráze. "Nejsou to jen slova, vím, co to znamená... Když se neustále bojíte, že vás někdo zbije, nebo něčeho jiného, neuděláte v životě nic," řekla listu The New York Times.

Tolokonnikovovou společně s dalšími dvěma členkami skupiny Pussy Riot v roce 2012 poslal moskevský soud na dva roky za mříže za happening v moskevské katedrále Krista Spasitele.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za masovými protesty ve Francii stojí Rusko? Kreml podezření striktně…

10.12.2018 12:06 Kreml dnes odmítl jako osočující tvrzení, že Rusko se mohlo podílet na rozdmýchání protestů hnutí…

Novým šéfem ruské GRU je viceadmirál Kosťukov, USA ho daly na černou…

10.12.2018 11:11 Novým náčelníkem ruské armádní rozvědky GRU byl jmenován viceadmirál Igor Kosťukov (57), oznámila…

"Sibiřský vlkodlak" Popkov zavraždil 78 žen, některé znásilnil. Dostal…

10.12.2018 09:39 Bývalý ruský policista, který už byl jednou odsouzen k doživotí za vraždy 22 žen, byl dnes v…

Rusko se stalo druhým největším výrobcem zbraní, sesadilo Británii

10.12.2018 08:51 Rusko se loni stalo druhým největším výrobcem zbraní za Spojenými státy měřeno tržbami zbrojovek.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama