Pussy Riot opět provokují. V nové písni srovnávají Trumpa s Putinem

Moskva/New York - Ruská skupina Pussy Riot vydala novou píseň upozorňující na paralely mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle časopisu Rolling Stones upozorňuje zpěvačka Naděžda Tolokonnikovová v písni i na rostoucí autoritářské tendence konzervativních pravicových politiků, které se podle ní šíří světem jako pohlavní nemoci.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Vladimír Putin a Donald Trump
doporučujeme

V klipu k písni Policejní stát (Police State) dva "policisté" obušky brutálně bijí plyšové medvědy a další hračky, to vše před zraky dětí, které mají na hlavách kukly typické pro Pussy Riot. Děti přivázané ke křeslům se zároveň musí dívat na záběry obou světových lídrů. "Policie" pak zpěvačku Tolokonnikovovou zatýká a strhává jí kuklu z hlavy.

zdroj: YouTube

"Velký úsměv do kamer, protože ty jsou tady vždy," začíná píseň. Paralelně se scénami násilí předvádí baletka v bílé sukni bezstarostné piruety, zatímco Tolokonnikovová zpívá: "V ráji nemáme problémy, protože je zamkneme."

Agentuře AFP zpěvačka řekla, že třebaže Spojené státy nejsou autoritářským režimem, prezident Trump kráčí ve šlépějích svého ruského protějšku: "Trumpův postoj k médiím, to jak řekl, že (média) šíří falešné informace a je nutné je omezit, je pro mě špatným znamením, protože právě tak přemýšlel Putin, když se dostal k moci."

Policejní stát pro Tolokonnikovovou není prázdná fráze. "Nejsou to jen slova, vím, co to znamená... Když se neustále bojíte, že vás někdo zbije, nebo něčeho jiného, neuděláte v životě nic," řekla listu The New York Times.

Tolokonnikovovou společně s dalšími dvěma členkami skupiny Pussy Riot v roce 2012 poslal moskevský soud na dva roky za mříže za happening v moskevské katedrále Krista Spasitele.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rusku zachraňovali ledního medvěda. Zubožený bloumal stovky kilometrů od…

24.04.2019 10:24 Ruské úřady musely letecky převézt zbloudilého a vyčerpaného ledního medvěda zpět do místa, kde…

Kim Čong-un dorazil obrněným vlakem do Vladivostoku, očekává úspěšné…

24.04.2019 10:15 Aktualizováno Obrněný vlak severokorejského diktátora Kim Čong-una dnes dorazil do Vladivostoku na východě Ruska,…

Demokracie v Rusku dostala další ránu: Padl první trest za urážku státní…

24.04.2019 07:32 Soud v ruské Novgorodské oblasti na severozápadě země uložil pokutu 30.000 rublů (asi 11.000 korun)…

Jak funguje Putinovo Rusko? Profesor má překvapivou odpověď

24.04.2019 00:01 Profesor Mark Galeotti razí tezi, že Rusko Vladimira Putina je "adhokracií", tedy systémem, ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama