Monako si neumí poradit s milionáři, v daňovém ráji jich žije přes 10 tisíc

Monte Carlo - Podle údajů společnosti Knight Frank vzroste v příštích 10 letech počet milionářů žijících v Monaku o 20%, čili téměř na 3 tisíce. Už dnes tvoří tito boháči 35% obyvatelstva knížecího státu. Informoval o tom ruský zpravodajský server Kommersant.

peníze
doporučujeme

Prognózy společnosti Knight Frank zabývající se službami okolo nemovitostí nedělá monackým představitelům radost. Jestliže minulý rok bylo v Monaku evidováno 13,4 tisíce milionářů, za dalších deset let má toto číslo vyrůst až na 16,1 tisíce. Mezi nimi bude téměř půldruhého tisíce lidí s majetkem přesahujícím 30 milionů amerických dolarů.

Růst počtu obyvatel a poptávky v Monaku vede k tomu, že dnes není místo pro stavbu nových luxusních nemovitostí. Podle statistik monackého knížectví nebyl minulý rok postaven ani jeden dům.

Celková plocha malého státečku na pobřeží činí okolo dvou kilometrů čtverečných. V trpasličím státu žije téměř 38 tisíc lidí, což z něj dělá jedno z nejhustěji zalidněných měst na světě.

Monacké orgány se proto vydaly cestou odvodňování pobřežních oblastí, což by mělo zvětšit plochu státu asi o 6 hektarů. Už v 70. letech minulého století tímto způsobem vytvořili čtvrť Fontvieille. Nová oblast se má jmenovat Le Portier a má se sem vejít až 120 domů. Její výstavba přijde na 2 miliardy amerických dolarů.

Společnost Knight Frank přišla na to, že nemovitosti v Monaku jsou nejdražší na světě. Za metr čtvereční byste tu zaplatili přes milion korun, v prestižnějších čtvrtích potom až dvojnásobek.

Zájem milionářů a miliardářů o monacké nemovitosti si Edward de Mallet Morgano ze společnosti Knight Frank vysvětluje takto: "Zbytek kontinentální Evropy není pro tyto lidi přitažlivý. V Británii zase musíte platit velké poplatky a daně. Tihle lidé najdou v Monaku to, co jinde ne. Někteří z nich si prostory jen pronajmou, jiní si koupí sice menší nemovitost nebo byt, než plánovali, ale k tomu si přikoupí nějaký dům poblíž ve Francii a jachtu."

Někteří z milionářů, kteří jsou evidovaní v Monaku, jsou nám dobře známí. Najdeme zde například tenisty Tomáše Berdycha, Petru Kvitovou nebo Karolínu Plíškovou. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři Srbska a Kosova obnovili jednání o normalizaci vztahů, rozhovory…

12.07.2020 16:48 Aktualizováno Vrcholní představitelé Srbska a Kosova dnes obnovili rozhovory o normalizaci vztahů mezi oběma…

"Zastavme nenávist pro zisk." Britští labouristé se připojili k bojkotu…

12.07.2020 16:23 Britská opoziční Labouristická strana se rozhodla připojit k rozsáhlému bojkotu sociální sítě…

Papež František je velmi roztrpčen přeměnou chrámu Hagia Sofia na mešitu

12.07.2020 13:49 Papež František dnes nepřímo vyjádřil velké roztrpčení nad přeměnou istanbulského chrámu Boží…

Má Rusko koronakrizi za sebou? Existuje podezření z falšování statistik

12.07.2020 11:40 Rozvolňování ruských restriktivních opatření v souvislosti s bojem proti epidemii koronaviru se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy