Zlámeme vám krky a prolijeme vaši krev! Islámský stát vyhrožuje světovým státníkům

Londýn - "Prolijeme vaši krev ve jménu Alláha". Takovou a další podobné zprávy vyslala do světa prostřednictvím sociálních sítí teroristická organizace Islámský stát. Radikálové cílí ve své nové kampani především na amerického prezidenta Donalda Trumpa a na jeho izraelského kolegu na pozici premiéra Benjamina Netanjahua. Zprávu přinesl britský list Daily Mail.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Terorismus, ilustrační foto
doporučujeme

Extrémisté z teroristické skupiny Islámský stát spustili ve Spojených státech další online kampaň, ve které slibují nové útoky, tentokrát na vysoké státníky. Obrázky kolují na internetu a týkají se především amerického prezidenta a izraelského premiéra.

Na jednom z plakátů oba výše zmínění muži klečí ve vězeňských uniformách před jeruzalémskou mešitou al-Aksá. Za nimi stojí džihádistický popravčí, zatímco na mešitě v pozadí vlaje vlajka teroristické skupiny.

Plakát také obsahuje text tohoto znění: "Přísaháme, že vám zpřelámeme krky a prolijeme vaši krev, jak před mešitou al-Aksá, tak i všude jinde, toto je slib, který jsme dali Alláhovi a my svůj slib splníme. Mějte se na pozoru! Náš příchod bude děsivý a trpký."

Další obrázek ukazuje zakukleného teroristu se zbraní v ruce. Na pozadí je hořící americká vlajka a washingtonský Capitol. Celý plakát doplňuje nápis "California".

Jeden z děsivých snímků také zachycuje panorama Manhattanu a následky kamionového útoku v říjnu tohoto roku. Tehdy terorista Sayfull Saipov najel nákladním vozem do lidí, přičemž zabil 8 lidí a přes 10 jich zranil.

Připomeňme, že už dříve se objevily na sociálních sítích podobné obrázky, které vyzývaly k násilí. Některé z nich možná viděl i newyorský terorista Akayed Ullah. Ten v pondělí zaútočil ve vestibulu metra náloží, kterou se opásal. Atentátník zřejmě neměl přímou vazbu na žádnou teroristickou skupinu, nechal se ale inspirovat Islámským státem.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak fungují represe v Rusku? Profesor upozornil na překvapivé skutečnosti

19.09.2019 00:01 NÁZOR - "Kdo by tušil, že ochránci Kremlu jsou tak křehcí?" táže se ironicky úvodem svého komentáře…

Při přestřelce v Rusku zemřel policista

18.09.2019 22:02 Přestřelka mezi policisty si dnes v Moskvě vyžádala jednoho mrtvého a jednoho zraněného. O…

Ruští kosmonauti dostanou do výbavy pistoli

18.09.2019 20:39 Nouzovou sadu pro ruské kosmonauty by měla doplnit pistole, podobně jako ji měli k dispozici jejich…

Rozroste se EU o Albánii a Severní Makedonii? Tusk vyzval k jednání

17.09.2019 19:36 Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vyzval členské státy Evropské unie, aby podpořily zahájení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama