Ruský herec Tabakov je v umělém spánku

Moskva - Ruský herec a režisér Oleg Tabakov (82) byl lékaři uveden do umělého spánku. Stav pacienta moskevské nemocnice "zůstává stabilně vážný", podrobnosti však lékaři nesdělují. Tři představení, ve kterých měl Tabakov tento měsíc hrát, byla zrušena.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Oleg Tabakov

Umělec, který je považován za legendu ruského filmu a divadla, je dobře znám i českým diváků, a to nejen proto, že měl výraznou roli ve filmu Antonína Moskalyka z roku 1984 Kukačka v černém lese. Ze široké škály Tabakovových rolí jsou nejznámější snímky Oblomov, Vojna a mír, Moskva slzám nevěří či Sviť, sviť, má hvězdo. Za svou kariéru vytvořil přes 200 divadelních, filmových, televizních a rozhlasových rolí a režíroval desítky inscenací.

Často hostuje v USA i po Evropě, své dlouholeté zkušenosti předává studentům řady vysokých škol, včetně pražské DAMU. Na českých divadelních prknech se poprvé objevil v roce 1968 jako Chlestakov v Revizorovi v Činoherním klubu, v poslední letech v Praze několikrát hostovalo jeho divadlo Tabakerka.

Za svoji oddanost herectví, divadlu a výchově mladých umělců získal řadu ruských i mezinárodních cen. V roce 2008 převzal v Praze čestný doktorát DAMU za mimořádné mezinárodní zásluhy o rozvoj divadla a za blízký vztah k české divadelní kultuře.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kerčský maniak se inspiroval zombie hrou? Expert vyvolal rozruch, ozval se…

18.10.2018 15:11 Rozruch v ruském internetu vyvolal expert Filipp Gross-Dněprov tvrzením v rozhlasovém rozhovoru, že…

Papež přijal prezidenta Jižní Koreje. Ten mu vyřídil pozvání do KLDR

18.10.2018 14:52 Prezident Jižní Koreje Mun Če-in se dnes ve Vatikánu setkal s papežem Františkem a vyřídil mu…

Úder z Kaliningradu? Rusko rozšiřuje vojenská zařízení. I jaderná, ukazují…

18.10.2018 13:56 Aktualizováno Ruská armáda rozšiřuje čtyři ze svých vojenských zařízení v Kaliningradské oblasti vklíněné mezi…

Největší církevní krize za posledních tisíc let. Spor „druhého“ a „třetího…

18.10.2018 12:46 Istanbul/ Moskva - Napětí mezi konstantinopolským a moskevským patriarchátem představuje významný…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama