Britští vědci varují: V prosinci se nejčastěji ztrácejí muži, většinou jsou nalezeni mrtví

Portsmouth - Prosinec je černým měsícem pro muže, kteří se chtějí bavit na večírcích. Výzkumníci z univerzity v Portsmouthu ve Velké Británii zjistili, že právě v tomto období nejčastěji mizí muži, jejichž mrtvá těla jsou následně nalezena. Údaje byly zveřejněny na internetových stránkách univerzity.

Přidejte svůj názor

Počasí

Jak výzkumníci zjistili, nebezpečná pro slavící muže je celá zima. Na to přišli díky studiím 96 případů mezi lety 2010 a 2015, ve kterých muži ve věku 16-62 let odcházeli na večírky, přičemž následně beze stopy zmizeli. Později byla ve všech případech nalezena jejich mrtvá těla.

V 71% případů se jednalo o mladíky do 25 let. Jak výzkum ukázal, hned 22% všech zmizení se odehrálo v prosinci. Podíl zimních zmizení (prosinec až únor) poté činil 53%. Mezi březnem a listopadem k náhlému zmizení po večírcích nedocházelo, čísla se v každém z měsíců pohybovala mezi 2 a 7 procenty.

Mezi zmizelými v prosinci našli výzkumníci šest mužů, kteří oslavovali Vánoce se svými kolegy v práci. Při oslavách Nového roku se slehla zem po dalších pěti.

Podle serveru Gazeta.ru 74% zmizelých bylo v nedávné době před jejich nalezením viděno v nočních klubech, barech nebo hospodách.

"Všichni víme, co můžeme a nemůžeme dělat v tomto ročním období. Není taková katastrofa, když budete na firemním večírku za blázna a podivína. Mnohem důležitější je dostat se bezpečně domů a zajistit, aby se to samé podařilo vašim přátelům," řekl jeden z autorů výzkumu Geoff Newiss.

Vzdálenost, ve které byly oběti zmizení nalezeny, se značně lišila. Čítala od 27 metrů do 88 kilometrů od místa, kde muže viděli svědkové naposledy. V 85% případů se však těla našla v okruhu do 5 kilometrů.

Zvláště nebezpečné byly ty cesty, které vedly kolem nějakých vodních ploch. Hned 89% mrtvých bylo posléze nalezeno v řekách nebo jezerech. Téměř všichni nalezení ve vodě se utopili. Jen 2% obětí zemřela na podchlazení, 5% poté přímo na následky pádu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajina zavedla sankce proti stovkám Rusů a firem

20.03.2019 19:43 Ukrajina dnes zavedla nové masivní protiruské sankce, které směřují proti osobám a firmám spojeným…

Porošenko, či komik Zelenskyj? Volby na Ukrajině dopadnou těsně, ukazuje…

20.03.2019 17:37 Ukrajinský herec a bavič Volodymyr Zelenskyj si udržuje vedení v žebříčku uchazečů o prezidentský…

Ruská ambasáda čachruje s českými byty? Moskva se rázně ohradila vůči…

20.03.2019 17:36 Aktualizováno Ruské ministerstvo zahraničí dnes v Moskvě upozornilo českého velvyslance Vítězslava Pivoňku na…

Putin hovoří o nukleárním ozbrojováním víc než všichni američtí prezidenti…

20.03.2019 14:37 Ruský prezident Vladimir Putin během svého tradičního projevu pro federálního shromáždění ostře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama