Vicepremiér s prostitutkami? Rusům kvůli aféře hrozí zablokování sociálních sítí

Moskva - Kvůli skandálu kolem oligarchy Olega Děripasky a místopředsedy ruské vlády Sergeje Prichoďka hrozí ruským uživatelům sítí YouTube a Instagram, že se nedostanou ke svým účtům.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

počítače
doporučujeme

Na obou sítích se objevily informace o tom, jak oba muži před dvěma lety na jachtě u norských břehů trávili volný čas v přítomnosti prostitutek. Kreml zatím skandál nekomentoval. 

Šíření kompromitujících obrázků a videí ruský soud v pátek zakázal a dal správcům obou sítí, společnostem Google a Facebook, čas do středy, aby dokumentaci odstranily. Pokud tak neučiní, ruský cenzurní orgán Rozkomnadzor příslušné stránky zablokuje. Ne všichni ruští poskytovatelé přístupu k internetu ale dokážou cíleně uzavřít přístup k jednotlivým stránkám, a tak by podle Vedomostí museli zablokovat celé sítě. K dnešnímu dni kompromitující materiál odstraněn nebyl.

zdroj: YouTube

Na chování Děripasky a hlavně Prichoďka upozornil ruský opoziční politik Alexej Navalnyj. Tvrdí, že oligarcha napojený na Kreml Prichoďka zkorumpoval, když ho svým letadlem dopravil do Norska a hostil ho na své jachtě, kde mu rovněž zajistil eskortní služby. Navalnyj částečně vycházel ze svědectví běloruské prostitutky Anastasiji Vašukevičové, která poskytuje služby pod jménem Nasťa Rybka. Vašukevičová o svých zážitcích na Děripaskově jachtě dokonce napsala knihu.

Navalného výbušnou informaci o Děripaskovi a Prichoďkovi na síti YouTube viděly už téměř čtyři miliony lidí. Děripaska Navalného i Vašukevičovou zažaloval za porušení zákona o ochraně soukromí.

Podle Navalného patří Prichoďko k nejmocnějším kremelským politikům, jako vicepremiér má na starosti administrativní chod celé vlády. Jeho specialitou je zahraniční politika, kde má podle Navalného větší slovo než ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel další novinář, ukrajinský žurnalista podlehl zraněním

20.06.2019 17:04 Ukrajinský novinář a protikorupční aktivista Vadym Komarov, kterého neznámí pachatelé minulý měsíc…

Katastrofa letu MH17. Putin sepsul závěry vyšetřovatelů: Západ nechce…

20.06.2019 17:01 Rusko nesouhlasí se závěry mezinárodních vyšetřovatelů o příčinách katastrofy malajsijského letadla…

Zelenskyj směřuje k dalšímu triumfu. Soud potvrdil dekret o rozpuštění…

20.06.2019 16:52 Ukrajinský ústavní soud dnes potvrdil dekret prezidenta Volodymyra Zelenského o rozpuštění…

Putin by uvítal dialog s USA, varoval před útokem na Írán

20.06.2019 16:07 Rusko má zájem o dialog se Spojenými státy, jeho možnosti ale omezuje protitlak Kongresu a kampaň…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama