Vyberte si stranu nebo jste na straně útlaku, burcuje Garri Kasparov

Moskva – Do sporu okolo skandálního videa prominentních ruských politiků se zapojil i známý představitel ruské opozice Garri Kasparov. Ten tvrdě kritizuje například přístup Instagramu.

Garri Kasparov, foto: Frank Hoppe
doporučujeme

Ruskou politickou scénou hýbe skandál okolo videa, na kterém jsou zachyceni dva prominentní tamní politici Oleg Děripaska a Sergej Prichoďko, jež se ve společnosti prostitutek plaví na luxusní jachtě. Moskva se proti šíření videa okamžitě ohradila. To se totiž stalo v Rusku tzv. virálem a začalo ho spontánně sdílet obrovské množství uživatelů.

Rusko se oficiálně obrátilo na Instagram a YouTube a požadovalo, aby bylo kompromitující video smazáno. Do věci se vložily i ruské soudy a Instagram tento obsah opravdu smazal, zatímco YouTube video na svém webu prozatím ponechal. Ruská opozice si kvůli tomu stěžuje na cenzuru. A za pravdu jí dává i šachový velmistr a současný ruský opozičník Garri Kasparov.


Tomu se počínání Instagramu vůbec nelíbí. „Dobře, teď si vyberte stranu a udělejte to jasně a na hlas. Pokud tak neučiníte, jste na straně útlaku.“ vyzval na svém Twitteru veřejnost Kasparov. „Mnoho amerických společností se soustředí spíše na boj s FBI než s KGB.“ dodává. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kosovský prezident Thaçi odletěl do Haagu, bude vypovídat u zvláštního…

12.07.2020 21:14 Kosovský prezident Hashim Thaçi dnes prohlásil, že boj kosovských povstalců proti režimu bývalého…

Papež František je velmi roztrpčen přeměnou chrámu Hagia Sofia na mešitu

12.07.2020 19:59 Aktualizováno Papež František dnes nepřímo vyjádřil velké roztrpčení nad přeměnou istanbulského chrámu Boží…

Na hranicích Ázerbájdžánu a Arménie došlo k vojenskému konfliktu. Nejméně…

12.07.2020 18:37 Na hranicích Ázerbájdžánu a Arménie se dnes odehrál ozbrojený konflikt, který si podle Baku mezi…

Lídři Srbska a Kosova obnovili jednání o normalizaci vztahů, rozhovory…

12.07.2020 16:48 Aktualizováno Vrcholní představitelé Srbska a Kosova dnes obnovili rozhovory o normalizaci vztahů mezi oběma…

Související:

Právě se děje

Další zprávy