Ruská agrese? Generál Pavel krotí obavy, věří ve zlepšení vztahů Moskva-NATO

Moskva - Český generál Petr Pavel prohlásil, že zlepšení vztahů mezi NATO a Ruskem je možné, v dialogu je nutné pokročit od vágních témat ke konkrétním věcem. Také vyzval k opatrnosti při užívání termínu ruská agrese.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Petr Pavel (vpravo) varuje před ruským zbrojením
doporučujeme

"Jsem vždy opatrným optimistou," prohlásil Pavel na dotaz agentury TASS, zda Rusko se Západem mohou překonat nynější období vyhrocených vztahů a nechat za sebou dědictví studené války.

"Věřím, že šance na lepší vztahy mezi NATO a Ruskem existuje," uvedl český generál, který je šéfem Vojenského výboru NATO, tedy nejvyššího vojenského orgánu aliance. "Potřebujeme více podnětů, aby se dialog posunul vpřed. Dosud je standardní agenda docela vágní. K pokroku je třeba větší konkrétnost," dodal.

Vedení NATO v aliančním Estonsku, Litvě a Lotyšsku nezaznamenalo žádné známky otevřeného násilí proti svým jednotkám, které tam působí. "I když v regionu panuje zvýšené politické napětí, území pobaltských členů aliance a ani jejich vzdušný prostor není narušováno," řekl Pavel.

"Všichni pozorujeme, že v regionu je zvýšená vojenská přítomnost, koná se více cvičení, více letů letadel dlouhého doletu a je zde zvýšená činnost tajných služeb. Já bych to ale nenazýval agresí," vysvětlil český generál.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na ruská letiště se vrátí kuřárny, nacionalista Žirinovskij marně láteřil

12.12.2019 14:57 Na ruská letiště se vrátí kuřárny, ale budou se nalézat pouze v tranzitních zónách a tak, aby na…

Ruskou letadlovou loď zachvátil požár. Valí se hustý kouř, počet zraněných…

12.12.2019 14:50 Aktualizováno Požár na jediné ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov, která podstupuje opravy v severoruském…

Ukrajina prodloužila zvláštní status povstaleckých území, proti byla…

12.12.2019 12:52 Ukrajinský parlament o rok prodloužil platnost zákona o zvláštním postavení části východoukrajinské…

Roztržka dokonána. Rusko v odvetě vyhostilo německé diplomaty

12.12.2019 11:16 Aktualizováno Rusko dnes vypovědělo dva pracovníky německého velvyslanectví v zemi. Krok přišel krátce poté, co…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama