Velvyslanci Británie a USA nejdou na moskevskou schůzku ke kauze Skripal

Moskva - Ruské ministerstvo pozvalo na dnešní odpoledne všechny velvyslance akreditované v Moskvě na schůzku s experty kvůli případu otravy bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala. Ambasadoři Británie, USA ani Francie nedorazí.

Přidejte svůj názor 42 komentářů

Ilustrační foto

Ze zastoupení Evropské unie se schůzky podle agentury TASS zúčastní zástupce šéfa diplomatické mise.

"Britský velvyslanec v Moskvě se schůzky nezúčastní," oznámilo samo velvyslanectví s tím, že ještě zvažuje, zda se setkání zúčastní na nižší úrovni.

Kreml toto rozhodnutí kritizoval jako další příklad, že Londýn klade Rusku otázky, ale nemá zájem o ruské odpovědi. "Nemohu se zdržet, abych neřekl, že určitě je to další výmluvný projev absurdní situace, kdy se kladou otázky a předvádí neochota vyslechnout si nějaké odpovědi," prohlásil mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Schůzky se nezúčastní ani americký velvyslanec v Moskvě, uvedla mluvčí velvyslanectví USA. Také americká ambasáda zvažuje možnost účasti na nižší úrovni. Francouzské velvyslanectví se podle serveru Newsru.com vyjádřilo, že velvyslanec nemůže, ale jistě dorazí některý z níže postavených diplomatů. Podle listu Kommersant nepřijde ani čínský velvyslanec, tedy nedorazí žádný z velvyslanců zemí, které jsou spolu s Ruskem stálými členy Rady bezpečnosti OSN.

Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová mezitím uvedla, že se na schůzku akreditovalo již 140 diplomatů a nakonec jich bude ještě více. "Hodně velvyslanců přijde osobně. Ale věc netkví v postavení, ale v obsahu jednání. Otázek je hodně, a to i z ruské strany," zdůraznila mluvčí.

Vstupte do diskuze (42)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko zvažuje odchod z Rady Evropy. Hlasovat nesmí, uvízlo na mrtvém bodě

20.09.2018 20:08 Moskva - Rusko vážně zvažuje odchod z Rady Evropy kvůli trvajícím neshodám a protiruským postojům.…

Západ skočil na Putinovu propagandu? Porošenka děsí usmiřování s Ruskem

20.09.2018 17:48 Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes varoval před politiky na Západě usilujícími o…

Tajné vydávání pasů Maďarům? Ukrajina je pobouřena, hrozí konflikt

20.09.2018 15:00 Aktualizováno Kyjev - Maďarsko začalo na svém konzulátu v zakarpatském městě Berehove vydávat ukrajinským občanům…

Kavkaz zachvátilo násilí, rozbuškou byla potyčka ve vsi. Rusko vysílá…

20.09.2018 13:33 Moskva - Konflikt v jedné severokavkazské vsi mezi Kabardinci a Balkary přerostl ve srážky v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama