Chystá se velikonoční útok? Vatikán je hlavním terčem Islámského státu, policie je v pohotovosti

Vatikán - Vatikánské bezpečnostní složky jsou před Velikonocemi ve stavu maximální pohotovosti. Přijíždějí totiž velké davy věřících. Italský bezpečnostní šéf potvrzuje existenci „děsivých hrozeb", které vyžadují zvláštní opatrnost.

Vatikán, ilustrační foto
doporučujeme

Franco Gabrielli, šéf italské policie, v pondělí ujistil papeže Františka, že muži a ženy sloužící u policie „budou nadále zajišťovat bezpečnost svatého biskupského stolce a velkého a mimořádného města Říma - sídla křesťanství, který je cílem teroristické a džihádistické propagandy a symbol pro útok.“

Policejní šéf uvádí, že nic nenasvědčuje, že by „hrozba pominula“. Gabrielli papeži řekl, že hrozba stále trvá, ale že muži a ženy v policejní uniformě vytvoří stožár proti všemu zlu, které nás obklopuje.“ Jeho slova citují italská média. Gabrielli byl papežem ve Vatikánu přijat spolu s dalšími příslušníky policie, jejichž úkolem je chránit papeže i poutníky, kteří navštěvují Vatikán.

Vatikánská bezpečnost je už nějakou dobu v pohotovosti, šéf policie potvrdil, že vážné hrozby nadále znemožňují uvolnění bezpečnostních opatření ve Vatikánu – obzvláště ve chvíli, kdy se město připravuje na oslavu Velikonoc.

Papež František opakovaně poděkoval agentům, kteří podle jeho slov pracují ve dne i v noci, aby zajistili jeho bezpečnost a ochranu občanů a poutníků. „Někdy je trochu smutné, když vyjdu ven a vidím, jak pracujete. Myslím, že tito lidé se obětují, aby chránili papeže, ochránili lidi, aby se ujistili, že tu není žádný šílenec, který chce něco zkoušet - nějaký masakr, který by zničil tolik rodin," řekl František.

Poděkoval také vatikánské policii a přirovnal policisty ke „strážným andělům". „Díky vaší diskrétní a efektivní kontrole mají poutníci, kteří přijdou ze všech části světa navštívit hrobku apoštola Petra, příležitost požít tuto důležitou zkušenost víry v klidu,“ řekl papež.

Zvláštní bezpečnostní opatření budou zavedena po celé italské metropoli ve čtvrtek a trvat budou v době oslav Velikonoc.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko testovalo vakcínu jen na 38 lidech. 144 nežádoucích účinků, některé…

12.08.2020 15:38 Aktualizováno Ruská vakcína proti novému onemocnění covid-19, o níž se v posledních dnech vedou mezi akademiky…

Ukrajina žádá o vydání 28 ruských žoldnéřů zadržených v Minsku

12.08.2020 15:34 Ukrajinská generální prokuratura oficiálně požádala Bělorusko o vydání 28 údajných ruských žoldnéřů…

Norsko zavádí karanténu pro cestujících z dalších zemí

12.08.2020 15:31 Norsko dnes rozšířilo seznam zemí, které kvůli koronaviru nepovažuje za bezpečné. Do desetidenní…

Ve Skotsku vykolejil vlak, na místě jsou vážně zranění

12.08.2020 14:30 Několik vážně zraněných si dnes vyžádala železniční nehoda ve Skotsku. Osobní vlak vykolejil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama