Chystá se velikonoční útok? Vatikán je hlavním terčem Islámského státu, policie je v pohotovosti

Vatikán - Vatikánské bezpečnostní složky jsou před Velikonocemi ve stavu maximální pohotovosti. Přijíždějí totiž velké davy věřících. Italský bezpečnostní šéf potvrzuje existenci „děsivých hrozeb", které vyžadují zvláštní opatrnost.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Vatikán, ilustrační foto
doporučujeme

Franco Gabrielli, šéf italské policie, v pondělí ujistil papeže Františka, že muži a ženy sloužící u policie „budou nadále zajišťovat bezpečnost svatého biskupského stolce a velkého a mimořádného města Říma - sídla křesťanství, který je cílem teroristické a džihádistické propagandy a symbol pro útok.“

Policejní šéf uvádí, že nic nenasvědčuje, že by „hrozba pominula“. Gabrielli papeži řekl, že hrozba stále trvá, ale že muži a ženy v policejní uniformě vytvoří stožár proti všemu zlu, které nás obklopuje.“ Jeho slova citují italská média. Gabrielli byl papežem ve Vatikánu přijat spolu s dalšími příslušníky policie, jejichž úkolem je chránit papeže i poutníky, kteří navštěvují Vatikán.

Vatikánská bezpečnost je už nějakou dobu v pohotovosti, šéf policie potvrdil, že vážné hrozby nadále znemožňují uvolnění bezpečnostních opatření ve Vatikánu – obzvláště ve chvíli, kdy se město připravuje na oslavu Velikonoc.

Papež František opakovaně poděkoval agentům, kteří podle jeho slov pracují ve dne i v noci, aby zajistili jeho bezpečnost a ochranu občanů a poutníků. „Někdy je trochu smutné, když vyjdu ven a vidím, jak pracujete. Myslím, že tito lidé se obětují, aby chránili papeže, ochránili lidi, aby se ujistili, že tu není žádný šílenec, který chce něco zkoušet - nějaký masakr, který by zničil tolik rodin," řekl František.

Poděkoval také vatikánské policii a přirovnal policisty ke „strážným andělům". „Díky vaší diskrétní a efektivní kontrole mají poutníci, kteří přijdou ze všech části světa navštívit hrobku apoštola Petra, příležitost požít tuto důležitou zkušenost víry v klidu,“ řekl papež.

Zvláštní bezpečnostní opatření budou zavedena po celé italské metropoli ve čtvrtek a trvat budou v době oslav Velikonoc.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za koho vyměnit režiséra Sencova? Zelenskyj předložil Rusku nabídku

19.07.2019 11:58 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhl výměnu novináře Kyryla Vyšynského vězněného v…

Ukrajinci zvolí nový parlament. Dostane Porošenko další nakládačku?

19.07.2019 11:00 V novém ukrajinském parlamentu, o jehož složení v neděli rozhodnou voliči v předčasných volbách,…

Rusko nabízí Turecku stíhačky Su-35 náhradou za americké F-35

19.07.2019 09:43 Rusko je připraveno dodat Turecku víceúčelové stíhačky Su-35 náhradou za americké stroje F-35,…

V Moskvě se přiotrávilo 65 lidí, snědli jídlo z automatů na "zdravou…

19.07.2019 09:05 Víc než šest desítek lidí se v ruském hlavním městě otrávilo pochutinami z automatů "prvního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama