Vojenský střet Ruska s USA kvůli Sýrii? Z Moskvy znějí ostrá slova

Moskva - Podle náměstka ruského ministra zahraničí Michaila Bogdanova ozbrojený konflikt mezi Ruskem a USA kvůli syrské krizi nehrozí. Případný americký útok v Sýrii by byl pro Moskvu ale "absolutně nepřijatelný" a krajně nebezpečný.

Bojová letka RF v Sýrii
doporučujeme

"Zdravý rozum musí zvítězit nad šílenstvím," poznamenal ruský diplomat v komentáři ke zprávám o možném americkém úderu proti Sýrii po údajném chemickém útoku syrské armády na město Dúmá.

Ruská strana počítá s tím, že Washington přihlédne k varovným slovům Moskvy o vážných následcích. "Doufáme, že američtí partneři pozorně sledují prohlášení o těžkých následcích, která z Moskvy zaznívají," dodal Bogdanov.

K vyhrocení situace v Sýrii se dnes vyjádřil i šéf branného výboru ruské Státní dumy Vladimir Šamanov. Prohlásil, že Rusko v případě vojenského úderu USA v Sýrii "přijme veškerá politická, diplomatická a v případě nutnosti i vojenská odvetná opatření". Bez odpovědi podle něj nezůstane "ani jeden nezákonný skutek".

Tvrzení o chemickém útoku syrské armády označil ruský poslanec za "naprostou provokaci" a šíření falešných zpráv. "Ať si se svými válečnými loděmi a falešnými zprávami nedělají žádné naděje," řekl Šamanov na adresu Američanů.

Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov obvinil USA, že "odmítají pohlédnout realitě do tváře a rozdávají nálepky o použití chemických otravných látek". 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU hrozí odvetou, pokud Londýn do středy nezmění sporný návrh

28.09.2020 16:08 Pokud britská vláda do středy neodstraní z navrhovaného tržního zákona kontroverzní pasáže, které…

Norský král Harald V. byl propuštěn z nemocnice, testy na covid má…

28.09.2020 16:06 Norský král Harald V. dnes opustil hlavní nemocnici v Oslu, kam byl před několika dny přijat kvůli…

Konflikt v Náhorním Karabachu eskaluje. EU, Rusko i Turecko vyzývají k…

28.09.2020 15:45 Evropská unie i regionální velmoci Rusko a Turecko dnes vyzvaly Arménii a Ázerbájdžán k ukončení…

Válka v Náhorním Karabachu: Počet padlých roste, po Arménii mobilizuje i…

28.09.2020 15:38 Aktualizováno Boje v oblasti Náhorního Karabachu mezi arménskými a ázerbájdžánskými vojsky pokračovaly podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama