Ruský reportér pronikl do nemocnice, kde má ležet Skripal. To, co našel, ho překvapilo

Salisbury - Do nemocnice kde je hospitalizován bývalý agent Sergej Skripal, který měl být otráven bojovou nervovou látkou novičok, se podařilo proniknout reportérovi ruské televize REN TV. To, co zde nalezl jej velmi překvapilo, informuje The Indepedent.

Přidejte svůj názor 99 komentářů

Sergej Skripal

Na záběrech reportér dramaticky stojí přede dveřmi, které podle něj vypadají jako „bezpečně zavřené“ a dramaticky divákům vysvětluje: „Toto jsou pravděpodobně dveře, za kterými je Sergej Skripal. Je na nich nápis: Nevstupujte - udržujte si odstup! To je jediná obrana, Velké Británie před jedem novičok!“ ironicky dodává reportér. Na dveřích ovšem nejsou reportérem přeložená slova.  Jak podotýká The Independent, a záběry to potvrzují je na nich nápis Caution - Slippery floor surface tedy Pozor kluzká podlaha.   

Reportér poté prochází koridory nemocnice, a podivuje se kolik dveří je zavřených, kolik je na zdi dětských obrázků, či proč personál nenosí ochranné obleky. „Hodně dětských obrázků, hodně automatů na kávu přesto hodně zavřených dveří,“ vysvětluje svérázně ruským divákům situaci v nemocnici.

Jeho otázky pak personál buď ignoruje, nebo na ně odpovídá podle toho, na jakém oddělení pracuje. „My nic nevíme. My se tady staráme o děti,“ odhánějí jej dvě sestřičky. Po několika minutách se objevuje policie a ruského reportéra vyvádí ven z budovy.

Zde mu policie přikazuje veškeré natočené materiály smazat. Kameramanovi se však podařilo pracovní verzi před policií zatajit. Ta byla v minulých dnech v Rusku odvysílaná.  Mluvčí salisburské nemocnice pak většinu tvrzení uvedených v reportáži dementovala. „Náš personál byl vyrušován uprostřed noci bez varování a bez povolení,“ prohlásila mluvčí. Požádala novináře o ohleduplnost, nejen vůči personálu, ale především vůči pacientům, kteří jsou zde vedle Skripala hospitalizováni.   

Vstupte do diskuze (99)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin přijede do Francie na oslavy konce první světové války

16.10.2018 19:29 Vladimir Putin příští měsíc přijede do Francie na oslavy 100. výročí konce války. Oznámil to dnes…

Na Ukrajině při manévrech NATO havarovala stíhačka Su-27, oba piloti…

16.10.2018 18:59 Aktualizováno Při společných manévrech ukrajinských vzdušných sil a letectva několika států NATO se dnes…

Arménský premiér Pašinjan rezignoval, země míří k předčasným volbám

16.10.2018 18:58 Arménský premiér Nikol Pašinjan dnes v přímém televizním přenosu rezignoval, aby otevřel cestu k…

Sencov prý skončil na JIP, Rusko to popírá

16.10.2018 17:41 Ukrajinský filmový režisér Oleh Sencov vězněný v Rusku má v důsledku hladovky nezvratně poškozené…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama