Příprava rusko-amerického summitu zamrzla, přiznal Kreml

Moskva - Kreml dnes upozornil na nulový pokrok v přípravě zvažovaného rusko-amerického summitu. Prezidentský mluvčí novinářům řekl, že od 20. března, kdy šéf Bílého domu telefonicky pozval k návštěvě ruského vůdce Vladimira Putina, se příprava nijak nepohnula kupředu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Vladimír Putin a Donald Trump

"Všechno od března zamrzlo," konstatoval Dmitrij Peskov. Ruská agentura TASS připomněla, že Trump a Putin se v březnu dohodli, že přípravu svěří svým ministrům zahraničí. Původně bylo oznámeno, že o možnosti schůzky oba státníci jen nezávazně hovořili, později ale vyšlo najevo, že americký prezident Putina přímo pozval.

K zevrubnější osobní besedě se Trump a Putin sešli jen jednou, v červenci 2017 v Hamburku na okraj summitu skupiny dvaceti hospodářsky nejsilnějších zemí. Několikrát spolu také krátce besedovali loni v listopadu na konferenci ve Vietnamu.

Pokud se americko-ruský summit v Bílém domě neuskuteční, budou mít oba státníci příležitost k setkání zřejmě až letos na podzim, uvedla ruská agentura. Měli by se zúčastnit summitu zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC), kam obě země zpravidla vysílají nejvyšší představitele. Jednání se uskuteční v Papui-Nové Guinei.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Novým šéfem Interpolu byl zvolen Jihokorejec, proti Rusovi se vzbouřil…

21.11.2018 13:16 Aktualizováno Novým šéfem Interpolu byl dnes na dva roky zvolen Jihokorejec Kim Čong-jang. Interpol to oznámil na…

Plameňák nabral špatný směr, málem umrzl na Sibiři

21.11.2018 07:25 Plameňák, který měl namířeno k přezimování do Arábie, odpadl od hejna a nabral špatný směr. Při…

Tragédie na letišti Šeremeťjevo: Startující letadlo srazilo člověka

20.11.2018 22:09 Aktualizováno Na letišti Šeremeťjevo, největším vzdušném přístavu u ruského hlavního města, se našla mrtvola…

Kupování hlasů? Gruzínská charita chce před volbami zaplatit dluhy za…

20.11.2018 21:15 Gruzínská charita, kterou řídí předseda vládní strany, je ochotna zaplatit dluhy asi 600.000 lidí.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama