Posmíváte se ruským fotbalistům? Poslanec je pohoršen, chce urážky trestat

Moskva - Ruský poslanec Vitalij Milonov, který je znám jako ultrakonzervativní obhájce pravoslaví a ruských imperiálních tradic, chce předložit parlamentu zákon, který trestá pokutou urážky ruského národního fotbalového týmu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Milonov je pohoršen kritickými poznámkami a posměšky na adresu ruských fotbalistů, které se občas objevují na sociálních sítích. Navzdory vysokému vítězství nad Saúdskou Arábií 5:0 v úvodním zápase mistrovství světa ruská reprezentace k favoritům šampionátu nepatří.

"Ti lidé během mistrovství světa bojují za čest naší země. Je na státu, aby je ochránil od urážek. Není to jen o fotbalu, je to o naší národní identitě," řekl Milonov v Petrohradě. Pokutu za urážku sborné navrhuje ve výši 10.000 rublů (asi 3500 korun). Uvedla to agentura Reuters.

Ruská média o návrhu poslance nepíší, naopak informují o přátelské atmosféře šampionátu. Na letišti v Moskvě pomohli zřízenci najít belgickému turistovi kufr, uruguayský fanoušek díky pomoci moskevských pořadatelů našel ztracený pas. 

Podle agentury TASS se dokonce nemálo fanoušků rozhodlo využít volné chvíle mezi zápasy k zájezdu na Krym, který Rusko okupovalo a anektovalo v roce 2014. Pamětihodnosti poloostrova, kvůli jehož připojení je Rusko vystaveno západním sankcím, si prohlédli fanoušci z Brazílie nebo Švýcarska. 

Moskevský rozhlas dnes oznámil, že opoziční vůdce Alexej Navalnyj svolává na 1. červenec demonstraci proti plánovanému zvýšení důchodového věku v Rusku, o němž bude jednat ruský parlament. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kosovo nebylo přijato za člena Interpolu. Po prvním kole mu "uteklo" deset…

20.11.2018 13:47 Kosovu se přes intenzivní diplomatické úsilí k velké radosti Srbska nepodařilo stát se členem…

Rus v čele Interpolu? Senátoři USA jsou na mrtvici, vydali varovné…

20.11.2018 12:19 Skupina amerických senátorů v pondělí vydala prohlášení varující před zvolením ruského zástupce…

Rusko odevzdá část Kuril Japonsku? Lidé se bouří, Putin dostane petici

20.11.2018 12:00 Na ruském Dálném východě sbírá skupina aktivistů podpisy pod výzvu Kremlu, aby nedopustil navrácení…

Němcům se vymstila pomoc uprchlíkům. Teď se kvůli nim nedoplatí

19.11.2018 22:00 Aktualizováno Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Známé pořekadlo nyní na vlastní kůži zažívá okolo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama