Svět tvoří historii bez nás, vzteká se Rusko. Co mu ještě vadí?

Moskva - Setkání prezidentů nejmocnějších států světa je naplánováno na červenec a nejspíš se bude konat ve Vídni. Nejen o ní ale aktivně diskutují ruská média, řešila také návštěvu amerických senátorů v Moskvě, na které se velmi těší tamější politici. Toto setkání by mělo probíhat v duchu normalizace vztahu mezi Moskvou a Washingtonem. Média aktivně citují slova Donalda Trumpa o tom, že by USA chtělo své vztahy s Ruskem normalizovat, a to diplomatickou cestou.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Prezident USA Donald Trump

Na Amerického prezidenta se ruská média dívají s jistou naději na zlepšení vzájemného vztahu mezi Kremlem a Bílým domem. Proto na každý krok lídra USA tamější média reagují okamžitě. Ruský server Lenta.ru nazval prohlášení o denuklearizaci,na kterém se sešli lídři KLDR a USA jako historickou událost, které se samotné Rusko nemělo možnost zúčastnit.

To, že ruská pozice na tak důležité historické události nebyla zastoupená, média vidí jako jakousi zradu obou stán. KNDR mělo dlouhodobé diplomatické vztahy s Ruskem, obě strany v důsledku sankcí byly zcela izolované od vnějšího světa. 

Velkým iniciátorem oboustranného přátelství Ruska a USA je aktuální americký velvyslanec v Moskvě John Huntsman. Právě Huntsman patří do členů prezidentského týmu aktivně vystupujících za podporu diplomatických vztahů s Ruskou federaci. Jeho jméno se v ruských médiích vyskytuje spíše v pozitivním kontextu, sám velvyslanec často vystupuje na veřejnost.

Ruský server Vesti.ru píše, že Huntsman chce, aby američtí politici pochopili celkovou situaci v Rusku, a proto organizaci této události bere do svých rukou. Normalizace diplomatického vztahu s USA by mohla Rusku přinést určitou úlevu sankcí a možnost se vrátit do své pozice silného mezinárodního hráče.

Prezidentské setkání Ruska a Spojených států zůstává ve stadiu nejasnosti. TASS v tomto případě cituje článek Washington Post, kde se autor opírá o své zdroje a tvrdí, že prezidentskému setkání brání někteří pomocníci Trumpa, jejíchž názor na tuto událost je spíš záporný.

Ruská vydání aktivně zdůrazňují Trumpovou náklonnost k Rusku, kterou americký prezident projevoval na nedávném summitu G7. Trump tehdy řekl, že by se rád vrátil do formátu G8, kdy své zastoupení na dané konferenci mělo i Rusko. 

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ochrana před sexuálními predátory? Summit ve Vatikánu navrhl novou právní…

22.02.2019 15:33 Aktualizováno Kardinálové, kteří se ve Vatikánu účastní historického summitu k sexuálnímu zneužívání dětí…

Ruský soud prodloužil vazbu Whelanovi, za špionáž mu hrozí velmi tvrdý…

22.02.2019 14:56 Moskevský soud dnes prodloužil do 28. května vyšetřovací vazbu Paulu Whelanovi, občanovi čtyř…

Stále více Rusů opouští zemi kvůli Putinovi, odhaluje průzkum. Nestará se…

22.02.2019 13:33 Rusko vždy se potýkalo s emigrací zvláště té vzdělané části, která usilovala o lepší ekonomické…

Rusko se vměšuje do voleb v Moldavsku? Prozápadní strana dostala těžký…

22.02.2019 12:43 Dva dny před parlamentními volbami v Moldavsku oznámily ruské úřady, že zatkly jednoho z obviněných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama