Tajná mise britských vojáků? Chtějí vyprovokovat chaos v Republice srbské, tvrdí proruský prezident

Banja Luka - Do bosenské Republiky srbské (RS), která je součástí Bosny a Hercegoviny, dorazilo 40 příslušníků britské speciální jednotky. Podle prezidenta Milorada Dodika je jejich úkolem destabilizovat RS a pomoci ke změně jejího vedení.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Ilustrační foto

Proruský Dodik, známý záměrem odtrhnout Republiku srbskou od Bosny, na tiskové konferenci řekl, že tato skupina přijela jako součást evropské vojenské mise EUFOR. Podle něj jde ale o specialisty, kteří působí na sociálních sítích, odposlouchávají činitele RS a snaží se vytvořit všeobecný chaos s cílem dosáhnout změny nynější vlády v RS, nebo ji alespoň oslabit.

"Britská vláda vyčlenila devět milionů liber (264 milionů korun) na zabránění ruskému vlivu v tomto regionu. Cílem je destabilizovat RS i Srbsko a vytvořit unitární Bosnu a Hercegovinu, nikoli zajistit realizaci daytonské mírové dohody," prohlásil Dodik.

Bosenskosrbská rozhlasová a televizní stanice RTV RS tvrdí, že má k dispozici tajný dokument, který svědčí o záměru Británie odstranit s pomocí nevládního sektoru a některých médií vedení Republiky srbské v čele s Dodikem.

Dodik dnes také obvinil bosňácké (dříve muslimské) politiky, že společně s vedením bosenské tajné služby OBA plánují vpustit do Bosny a Hercegoviny 150.000 migrantů, kteří by požádali o azyl a později dostali bosenské občanství. 

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ochrana před sexuálními predátory? Summit ve Vatikánu navrhl novou právní…

22.02.2019 15:33 Aktualizováno Kardinálové, kteří se ve Vatikánu účastní historického summitu k sexuálnímu zneužívání dětí…

Ruský soud prodloužil vazbu Whelanovi, za špionáž mu hrozí velmi tvrdý…

22.02.2019 14:56 Moskevský soud dnes prodloužil do 28. května vyšetřovací vazbu Paulu Whelanovi, občanovi čtyř…

Stále více Rusů opouští zemi kvůli Putinovi, odhaluje průzkum. Nestará se…

22.02.2019 13:33 Rusko vždy se potýkalo s emigrací zvláště té vzdělané části, která usilovala o lepší ekonomické…

Rusko se vměšuje do voleb v Moldavsku? Prozápadní strana dostala těžký…

22.02.2019 12:43 Dva dny před parlamentními volbami v Moldavsku oznámily ruské úřady, že zatkly jednoho z obviněných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama