Trump pozval Putina k podzimní návštěvě USA? Rusko zatím mlčí

Moskva - Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek na twitteru napsal, že už se těší na další setkání s Vladimirem Putinem. Ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov dnes uvedl, že neví nic o podzimním summitu Rusko-USA. Moskva je podle něj ale připravena o schůzce diskutovat.

Přidejte svůj názor

Vladimír Putin a Donald Trump

O pozvání adresovaném Putinovi hovořila ve čtvrtek mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová. Ruské vedení na pozvání zatím nijak nereagovalo, zatímco média spekulují, že vrcholná schůzka se může uskutečnit v září při příležitosti schůze Valného shromáždění OSN.

Nejistota podle ruských médií zatím panuje i ohledně dalších rusko-amerických styků, jejichž novou etapu mělo podle amerického prezidenta jeho helsinské setkání s Putinem zahájit. Ruský parlament se podle agentury Interfax připravuje na návštěvu amerických kongresmanů, která by měla navázat na cestu několika konzervativních amerických poslanců v Rusku z počátku července.

Šéf zahraničního výboru horní komory ruského parlamentu Konstantin Kosačov dnes prohlásil, že návštěva amerických poslanců by se mohla uskutečnit letos v první polovině srpna. Antonov ale novinářům řekl, že poslanci do Ruska jen sotva přijedou před volbami do Kongresu, které se uskuteční letos v listopadu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé skákali z oken, aby se zachránili. Požár v ruském Permu si vyžádal 14…

17.01.2019 20:34 Nejméně 14 lidí utrpělo zranění při dnešním požáru kancelářské budovy v ruském městě Perm. Šest…

Tři hodiny hrůzy. Pod Srbem se propadl led, záchranná akce se protáhla

17.01.2019 20:14 Dvojnásobné štěstí v neštěstí měl dnes muž z města Subotica na severu Srbska. Uprostřed tamního…

Medaile za přátelství k Rusku? Srbský prezident byl oceněn Putinem

17.01.2019 19:24 Aktualizováno V Bělehradu, kam dnes přicestoval ruský prezident Vladimir Putin, bylo podepsáno více než 20 dohod…

Rusko trucuje. Do Rady Evropy nepošle ani poslance, ani peníze

17.01.2019 14:15 Ruská Státní duma dnes odhlasovala, že země ani letos nevyšle svou delegaci do Parlamentního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama