Lavrov si dnes Pompeovi stěžoval na sankce, Moskva s nimi prý kategoricky nesouhlasí

Moskva/Washington - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes telefonicky jednal se svým americkým protějskem Mikem Pompeem. Při té příležitosti ostře kritizoval nové protiruské sankce zavedené Washingtonem. První fáze sankcí má podle Bílého domu vstoupit v platnost kolem 22. srpna, druhá o tři měsíce později.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Sergej Lavrov

Bílý dům ve středu oznámil, že zavádí nové protiruské sankce jako trest za březnový útok na ruského agenta Sergeje Skripala v Británii, z něhož obviňuje Moskvu.

"Ruská strana vyjádřila kategorický nesouhlas s nedávno vyhlášenými novými sankcemi Washingtonu, které se odvolávají na údajné informace o podílu Ruska na takzvaném případu Skripalových," citoval TASS zprávu ministerstva zahraničí o telefonátu Lavrova s Pompeem.

I přesto dnes Washington v tvrdé kritice Moskvy pokračoval. Mluvčí Národní bezpečnostní rady, poradního sboru prezidenta Donalda Trumpa, vydal prohlášení, podle něhož "útok proti Sergeji a Juliji Skripalovým... byl bezohledným projevem opovržení všeobecně uznávanými normami zákazu chemických zbraní".

Ruský prezident Vladimir Putin dnes podle kremelských zdrojů o sankcích mluvil se členy své bezpečnostní rady. Shodli se na tom, že podle mezinárodního práva jsou sankce "absolutně nezákonné".

Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes varoval, že jakákoli opatření, která Spojené státy v rámci sankcí přijmou s cílem ochromit ruské bankovní transakce nebo devizové obchody, bude Moskva považovat za vyhlášení obchodní války. 

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obavy ze špionáže? Čínská firma Huawei je ochotna ukázat zařízení pro…

22.01.2019 19:27 Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei je připraven umožnit zahraničním představitelům…

Julija Tymošenková: Duch minulosti, nebo naděje? Spasí návrat "plynové…

22.01.2019 19:00 Kongres strany Otčina (Baťkivščyna) oznámil dnes v Kyjevě svého kandidáta do prezidentských voleb.…

V dole na severu Kosova vypadl proud, pod zemí uvízlo sto horníků

22.01.2019 18:21 Aktualizováno V rudném dole na severu Kosova dnes uvázla asi 700 metrů pod zemí stovka horníků. Ven nemohli…

Rusko-japonská mírová smlouva? Putin jednal s Abem, není příliš…

22.01.2019 17:41 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin a japonský premiér Šinzó Abe se dnes v Moskvě shodli na nutnosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama