Albánii zasáhla dvě zemětřesení, byla znát i v okolních státech

Tirana - Albánii v sobotu večer zasáhlo zemětřesení, jehož dva krátce po sobě následující silné otřesy měly intenzitu 5,4 a 5,1 stupně. Záchvěvy byly silně cítit i v Tiraně a všimli si jich i lidé v Makedonii, Kosovu, Černé Hoře a zřejmě také v Bosně a Hercegovině. Zaznamenáno bylo zatím 15 následných otřesů.

Přidejte svůj názor

Zemětřesení, ilustrační foto

V 17:33 SELČ došlo k silnějšímu otřesu, a to nedaleko obce Vinjoll v okrese Mat asi 120 kilometrů severně od hlavního města Tirany. Jeho ohnisko se nacházelo v hloubce kolem pěti kilometrů.

Druhý otřes podle sdělení albánského geofyzikálního ústavu udeřil o pět minut později v 17:38 s epicentrem v blízkosti města Bulqiza (Bulqizë), které leží asi 40 kilometrů severně od Tirany. Ohnisko se nacházelo v hloubce 24 kilometrů.

Ministerstvo obrany informovalo, že ve městech Klos, Mat a Bulqiza bylo poškozeno celkem 67 domů. Nejsou však hlášena žádná zranění lidí.

Televize TV Klan na svém webu uvedla, že silné otřesy trvaly několik vteřin. Dodala, že v několika městech, jako například v Tiraně, Drači, Burrelu a Skadaru, propukla panika.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co chystá Putin? Docentka poukázala na nebezpečný trend

21.10.2018 00:01 NÁZOR - Armáda se stala nejdůvěryhodnější institucí v Rusku, čímž zastínila dlouhodobého držitele…

Rusko potvrdilo smrt pilotů z L-39. Části těl se našly poblíž místa havárie

20.10.2018 21:28 Aktualizováno Ruské ministerstvo obrany dnes potvrdilo smrt obou pilotů, kteří se ve čtvrtek s cvičným letounem L…

Trollka chtěla nabourat volby v USA? Obvinění rozlítilo ruského diplomata

20.10.2018 19:59 Aktualizováno Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov dnes kritizoval Spojené státy za páteční…

Neziskovka Memorial má po letech utrum? Moskva zatrhla akci u sídla tajné…

20.10.2018 09:46 Moskevské úřady nepovolily nevládní organizaci Memorial uspořádat vzpomínku na oběti komunistického…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama