Nové sankce USA? Kreml s odvetou vyčkává, ve Washingtonu se prý často pletou

Moskva - Nové americké sankce vůči Rusku mají vstoupit v platnost 22. srpna. Kreml prozatím s reakcí vyčká. Rusko se podle mluvčího prezidenta Vladimira Putina snaží dostat vztahy s USA z krize, ale nechystá se držet smutek, pokud se nesetká ve Washingtonu s pochopením.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Moskva, Kreml

Washington připravil nové sankce v přesvědčení, že Moskva stojí za útokem novičokem proti někdejšímu dvojímu agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři v Anglii.

Sankce mají vstoupit v platnost 22. srpna. Po třech měsících má následovat druhá, přísnější fáze, pokud Moskva neposkytne záruky, že napříště chemické nebo biologické zbraně nepoužije a vysloví souhlas s inspekcí OSN.

"Nebudeme předbíhat, ale uděláme to, co ruský prezident dělá vždy, aby to co nejlépe odpovídalo zájmům naší země," řekl dnes kremelský mluvčí Dmitrij Peskov na dotazy novinářů ohledně ruské odvety za nové sankce. "Raději si počkejme. Jak víte, sami Američané se už ve svých návrzích sankcí pletou, a proto počkejme, co bude a jestli to bude. Pak se budeme řídit v první řadě zájmy Ruské federace," dodal.

Peskov také oznámil, že tajemník Putinovy bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev se 23. srpna v Ženevě setká s bezpečnostním poradcem amerického prezidenta Johnem Boltonem. Na pořadu budou bilaterální vztahy a mezinárodní problémy, schůzka podle něj nemá pevně stanovenou agendu.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko zvažuje odchod z Rady Evropy. Hlasovat nesmí, uvízlo na mrtvém bodě

20.09.2018 20:08 Moskva - Rusko vážně zvažuje odchod z Rady Evropy kvůli trvajícím neshodám a protiruským postojům.…

Západ skočil na Putinovu propagandu? Porošenka děsí usmiřování s Ruskem

20.09.2018 17:48 Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes varoval před politiky na Západě usilujícími o…

Tajné vydávání pasů Maďarům? Ukrajina je pobouřena, hrozí konflikt

20.09.2018 15:00 Aktualizováno Kyjev - Maďarsko začalo na svém konzulátu v zakarpatském městě Berehove vydávat ukrajinským občanům…

Kavkaz zachvátilo násilí, rozbuškou byla potyčka ve vsi. Rusko vysílá…

20.09.2018 13:33 Moskva - Konflikt v jedné severokavkazské vsi mezi Kabardinci a Balkary přerostl ve srážky v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama