Nové sankce USA? Kreml s odvetou vyčkává, ve Washingtonu se prý často pletou

Moskva - Nové americké sankce vůči Rusku mají vstoupit v platnost 22. srpna. Kreml prozatím s reakcí vyčká. Rusko se podle mluvčího prezidenta Vladimira Putina snaží dostat vztahy s USA z krize, ale nechystá se držet smutek, pokud se nesetká ve Washingtonu s pochopením.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Moskva, Kreml

Washington připravil nové sankce v přesvědčení, že Moskva stojí za útokem novičokem proti někdejšímu dvojímu agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři v Anglii.

Sankce mají vstoupit v platnost 22. srpna. Po třech měsících má následovat druhá, přísnější fáze, pokud Moskva neposkytne záruky, že napříště chemické nebo biologické zbraně nepoužije a vysloví souhlas s inspekcí OSN.

"Nebudeme předbíhat, ale uděláme to, co ruský prezident dělá vždy, aby to co nejlépe odpovídalo zájmům naší země," řekl dnes kremelský mluvčí Dmitrij Peskov na dotazy novinářů ohledně ruské odvety za nové sankce. "Raději si počkejme. Jak víte, sami Američané se už ve svých návrzích sankcí pletou, a proto počkejme, co bude a jestli to bude. Pak se budeme řídit v první řadě zájmy Ruské federace," dodal.

Peskov také oznámil, že tajemník Putinovy bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev se 23. srpna v Ženevě setká s bezpečnostním poradcem amerického prezidenta Johnem Boltonem. Na pořadu budou bilaterální vztahy a mezinárodní problémy, schůzka podle něj nemá pevně stanovenou agendu.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Švýcarskou sjezdovku zavalila lavina. Záchranáři pátrají až po dvanácti…

19.02.2019 19:50 Aktualizováno Blíže neurčený počet lidí zavalila dnes lavina na sjezdovce jihošvýcarského lyžařského střediska…

Moskva obviňuje Ukrajinu z provokací. Tvrdě reaguje na pondělní výbuchy v…

19.02.2019 19:40 Rusko šest týdnů před prezidentskými volbami na Ukrajině vystupňovalo protiukrajinskou propagandu a…

Moskva se ohradila proti obvinění z podvodu. Raketa představená v lednu…

19.02.2019 18:09 Rusko se dnes důrazně ohradilo proti podezření, že prezentace sporné ruské rakety s plochou dráhou…

Útok na černohorskou novinářku Lakičovou měl kriminální pozadí

19.02.2019 17:42 Útok na černohorskou investigativní novinářku Oliveru Lakičovou spáchaný loni v květnu v Podgorici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama