Papež léta věděl o zneužívání v USA? Podezření nevyvrátil, zato radí rodičům homosexuálů

Vatikán - Bývalý papežský velvyslanec Carlo Maria Vigano tvrdí, že papež František už v roce 2013 věděl o pedofilním skandálu amerického kardinála Theodora McCarricka. Hlava katolické církve se k záležitosti odmítla jasně vyjádřit.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Papež František

František v neděli na palubě letounu během návratu z Irska do Říma řekl, že 11stránkové Viganovo víkendové prohlášení, které podle agentury AP v některých pasážích působí jako homofobní manifest a útok na papeže Františka, "hovoří samo za sebe" a že ho nehodlá komentovat.

Novináři se papeže v letadle ptali, zda jsou pravdivá tvrzení, že o McCarrickovi v roce 2013 s Viganem hovořil. Ptali se také na Viganova tvrzení, že McCarrick už byl tehdy pod sankcemi, ale že ho papež rehabilitoval. František řekl, že Viganův dokument četl a že věří, že si novináři udělají vlastní úsudek. "Já k tomu neřeknu ani slovo," řekl papež.

Rovněž se vrátil ke svému sobotnímu rozhovoru s osmi irskými oběťmi zneužívání ze strany duchovních a představitelů katolických institucí. "Velmi jsem trpěl," řekl František a poznamenal, že ze setkání vzešla nabídka zařadit prosbu o odpuštění do nedělní mše.

Jeden z novinářů se papeže Františka rovněž zeptal, co by doporučoval rodičům, kteří zjistí, že jejich děti mají homosexuální sklony. Přednostně by prý doporučil modlitbu, porozumění a dialog. Podle něj však záleží také na věku dítěte. "Když se to ukáže v dětství, dá se mnoho věcí udělat prostřednictvím psychiatrie... Něco jiného je, když se to projeví po 20 roku věku," míní papež. "Nikdy bych neřekl, že lékem je mlčení. Ignorovat svého syna nebo dceru, kteří mají homosexuální sklony, je chyba otce či matky," dodal.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rusku vyhodili policistku, kterou znásilnili její nadřízení

20.01.2019 09:01 Ze služeb ruského ministerstva vnitra byla propuštěna policistka, kterou loni v říjnu znásilnili…

Nová vlna sexuálních útoku v Evropě. Uprchlíci si za oběti vybírají i děti

19.01.2019 22:01 Aktualizováno Skandinávské země patří k těm atraktivnějším evropským destinacím pro migranty, Finsko však na…

Britové budou nejspíš volit předčasně. Mayovou potopí ten, na koho ona…

19.01.2019 19:17 Aktualizováno Středeční hlasování o důvěře sice vláda britské premiérky Theresy Mayové přežila, ale nové volby…

Vatikán tajně ovládají mormoni? V Římě už je přijali za své

19.01.2019 16:05 Téměř v sousedství Vatikánu vyrostl nový chrám, který patří mormonům. Obě církve už prý navázaly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama