Papež léta věděl o zneužívání v USA? Podezření nevyvrátil, zato radí rodičům homosexuálů

Vatikán - Bývalý papežský velvyslanec Carlo Maria Vigano tvrdí, že papež František už v roce 2013 věděl o pedofilním skandálu amerického kardinála Theodora McCarricka. Hlava katolické církve se k záležitosti odmítla jasně vyjádřit.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Papež František

František v neděli na palubě letounu během návratu z Irska do Říma řekl, že 11stránkové Viganovo víkendové prohlášení, které podle agentury AP v některých pasážích působí jako homofobní manifest a útok na papeže Františka, "hovoří samo za sebe" a že ho nehodlá komentovat.

Novináři se papeže v letadle ptali, zda jsou pravdivá tvrzení, že o McCarrickovi v roce 2013 s Viganem hovořil. Ptali se také na Viganova tvrzení, že McCarrick už byl tehdy pod sankcemi, ale že ho papež rehabilitoval. František řekl, že Viganův dokument četl a že věří, že si novináři udělají vlastní úsudek. "Já k tomu neřeknu ani slovo," řekl papež.

Rovněž se vrátil ke svému sobotnímu rozhovoru s osmi irskými oběťmi zneužívání ze strany duchovních a představitelů katolických institucí. "Velmi jsem trpěl," řekl František a poznamenal, že ze setkání vzešla nabídka zařadit prosbu o odpuštění do nedělní mše.

Jeden z novinářů se papeže Františka rovněž zeptal, co by doporučoval rodičům, kteří zjistí, že jejich děti mají homosexuální sklony. Přednostně by prý doporučil modlitbu, porozumění a dialog. Podle něj však záleží také na věku dítěte. "Když se to ukáže v dětství, dá se mnoho věcí udělat prostřednictvím psychiatrie... Něco jiného je, když se to projeví po 20 roku věku," míní papež. "Nikdy bych neřekl, že lékem je mlčení. Ignorovat svého syna nebo dceru, kteří mají homosexuální sklony, je chyba otce či matky," dodal.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruští nacionalisté vyzvali k přehodnocení afghánské intervence SSSR

14.11.2018 18:46 Nacionalistické křídlo hlavní kremelské strany Jednotné Rusko dnes vyzvalo k přehodnocení sovětské…

Exkancléř Schröder v nebezpečí? Je na seznamu nepřátel Ukrajiny, jeho žena…

14.11.2018 14:14 Německý exkancléř z let 1998-2005 Gerhard Schröder se ocitl na neoficiálním ukrajinském seznamu …

Úřady pustily Navalného z Ruska, má namířeno do Štrasburku

14.11.2018 10:54 Lídr ruské opozice Alexej Navalnyj dnes po úterním incidentu s nezaplacenou pokutou nakonec…

Ruští vojáci budu cvičit u Kaliningradu s raketami Iskander

14.11.2018 04:24 Ruští vojáci dnes v Kaliningradské oblasti, nejzápadnější výspě Ruska, uspořádají taktické cvičení…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama