Platit zaměstnancům rekreaci? Slovenské firmy zřejmě dostanou novou povinnost

Bratislava - Větší firmy na Slovensku budou mít zřejmě povinnosti přispívat pracovníkům na rekreaci. Po schůzce se zástupci zaměstnavatelů a hoteliérů to dnes řekl předseda slovenské sněmovny a Slovenské národní strany Andrej Danko.

Přidejte svůj názor

Spišský hrad

Na takzvanou rekreační poukázku v hodnotě maximálně 500 eur (12.870 Kč) by měli mít od příštího roku nárok pracovníci u těch zaměstnavatelů, kteří mají alespoň 50 zaměstnanců. Z uvedené hodnoty poukázky firma podle předlohy zaplatí 55 procent, na zbytek přispěje pracovník. Částka by nepodléhala dani z příjmů ani povinným odvodům. Příspěvek na rekreaci bude podle odhadu moci získat 60 procent z více než dvou milionů pracovníků na Slovensku. 

"Každý zaměstnanec bude mít možnost mít poukaz, který v první etapě bude možné použít na území Slovenské republiky. Mým snem je, abychom měli rekreační síť jako mají Rakušané," řekl Danko. Dodal, že nárok na rekreační poukázky, které se stanou obdobou již dlouhou dobu používaných stravenek, získají také vojáci či policisté.

Zavedení rekreačních poukázek do praxe podpořili Marek Harbuľák, šéf Svazu cestovního ruchu Slovenska, i Vladimír Soták, předseda sdružení firem, které zaměstnávají více než 500 pracovníků. Počet ubytovaných hostů na Slovensku loni sice dosáhl nového rekordu, ještě vyššího růstu počtu turistů než Slovensko nicméně mělo 20 evropských zemí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Růžový diamant Pink Legacy se vydražil za rekordních 1,15 miliardy korun

14.11.2018 00:36 Růžový diamant Pink Legacy, který má téměř 19 karátů, se dnes v aukční síně Christie's v Ženevě…

Schumacherova manželka prolomila mlčení: Michael je bojovník a nevzdává se

13.11.2018 22:24 Aktualizováno Od doby, kdy se Michael Schumacher (49) v prosinci 2013 vážně zranil po pádu na lyžích, se na…

Ruští veteráni chtějí zakázat soukromé armády

13.11.2018 22:19 Organizace ruských válečných veteránů chtějí požádat Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu, aby…

Jednání Babiše a Rasmussena bylo kvůli zpoždění odřeknuto

13.11.2018 19:40 Dnešní bilaterální jednání českého premiéra Andreje Babiše a jeho dánského kolegy Larse Lökkeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama