Rusové se bouří: Americké sankce svědčí o pokrytectví

Moskva - Ruská diplomacie dnes obvinila americké úřady ze zaujatosti a pokrytectví při uplatňování nových protiruských sankcí, které administrativa prezidenta Donalda Trumpa ohlásila 8. srpna v reakci na útok paralytickým jedem v Británii na ruského agenta Sergeje Skripala.

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Moskva, Kreml
doporučujeme

USA dospěly k závěru, že za útokem stálo Rusko, které ovšem veškerou odpovědnost popírá. O americkém pokrytectví a zaujatosti podle mluvčí ruské diplomacie svědčí, že ze sankčního režimu jsou vyjmuty dodávky pro kosmický program či pro civilní letectví. Mluvčí Kremlu se dnes opět vyhnul odpovědi ohledně ruské odvety za nové sankce.

Rusko vyváží do USA své raketové motory a také titan, potřebný pro letecký průmysl.

Nové sankce začaly platit právě dnes. Podle Moskvy jen ještě více zkomplikují vzájemný dialog a vztahy, ale neovlivní ruskou politiku.

"Chápeme rozhodnutí Washingtonu jako součást cílevědomé politiky, která má podemílat mezinárodní struktury v oblasti kontroly zbraní a jejich nešíření, a to včetně zakázaných chemických zbraní," prohlásila mluvčí Marija Zacharovová. "Na rozdíl od USA se Rusko drží svých závazků: arzenál chemických zbraní jsme úplně zničili, což bylo náležitě ověřeno, a to i americkými odborníky," zdůraznila.

Vstupte do diskuze (104)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dramatické VIDEO: Pokračuje evakuace pasažérů z lodi Viking Sky

24.03.2019 07:41 U západního pobřeží Norska pokračuje i během dnešní noci evakuace cestujících z výletní lodi Viking…

Drama u Norska: Z parníku Viking Sky evakuují 1300 pasažérů, v potížích je…

23.03.2019 22:16 Aktualizováno Kvůli bouřlivému počasí a poruchám motorů se dnes dostaly u západního pobřeží Norska do potíží hned…

Rozruch na letišti v Moskvě: Naháč chtěl na Krym, do letadla nedoběhl …

23.03.2019 17:21 Aktualizováno Na moskevském letišti Domodědovo dnes nevpustili do letadla na lince do Simferopolu na Krym…

V Kyjevě demonstrovali nacionalisté, část tvořili "babičky a alkoholici"

23.03.2019 15:25 Více než dva tisíce přívrženců krajně pravicové strany Národní sbor demonstrovaly dnes v centru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama