Rusové se bouří: Americké sankce svědčí o pokrytectví

Moskva - Ruská diplomacie dnes obvinila americké úřady ze zaujatosti a pokrytectví při uplatňování nových protiruských sankcí, které administrativa prezidenta Donalda Trumpa ohlásila 8. srpna v reakci na útok paralytickým jedem v Británii na ruského agenta Sergeje Skripala.

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Moskva, Kreml

USA dospěly k závěru, že za útokem stálo Rusko, které ovšem veškerou odpovědnost popírá. O americkém pokrytectví a zaujatosti podle mluvčí ruské diplomacie svědčí, že ze sankčního režimu jsou vyjmuty dodávky pro kosmický program či pro civilní letectví. Mluvčí Kremlu se dnes opět vyhnul odpovědi ohledně ruské odvety za nové sankce.

Rusko vyváží do USA své raketové motory a také titan, potřebný pro letecký průmysl.

Nové sankce začaly platit právě dnes. Podle Moskvy jen ještě více zkomplikují vzájemný dialog a vztahy, ale neovlivní ruskou politiku.

"Chápeme rozhodnutí Washingtonu jako součást cílevědomé politiky, která má podemílat mezinárodní struktury v oblasti kontroly zbraní a jejich nešíření, a to včetně zakázaných chemických zbraní," prohlásila mluvčí Marija Zacharovová. "Na rozdíl od USA se Rusko drží svých závazků: arzenál chemických zbraní jsme úplně zničili, což bylo náležitě ověřeno, a to i americkými odborníky," zdůraznila.

Vstupte do diskuze (104)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rusku vyhodili policistku, kterou znásilnili její nadřízení

20.01.2019 09:01 Ze služeb ruského ministerstva vnitra byla propuštěna policistka, kterou loni v říjnu znásilnili…

Nová vlna sexuálních útoku v Evropě. Uprchlíci si za oběti vybírají i děti

19.01.2019 22:01 Aktualizováno Skandinávské země patří k těm atraktivnějším evropským destinacím pro migranty, Finsko však na…

Britové budou nejspíš volit předčasně. Mayovou potopí ten, na koho ona…

19.01.2019 19:17 Aktualizováno Středeční hlasování o důvěře sice vláda britské premiérky Theresy Mayové přežila, ale nové volby…

Vatikán tajně ovládají mormoni? V Římě už je přijali za své

19.01.2019 16:05 Téměř v sousedství Vatikánu vyrostl nový chrám, který patří mormonům. Obě církve už prý navázaly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama