Putin získal americkou mlátičku. "Sněhulák" Monson uspěl v ruských volbách

Krasnogorsk - Americký mistr ve smíšených bojových uměních Jeff Monson v Rusku uspěl v nedělních místních volbách a stal se poslancem zastupitelstva města Krasnogorsku v Moskevské oblasti. Informovala o tom dnes agentura TASS. Ruské občanství přitom Monson dostal teprve koncem května. V budoucnu by se chtěl stát i poslancem Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu, přestože rusky, aslespoň prozatím, neumí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jeff Monson
doporučujeme

"Stal jsem se poslancem městského okruhu Krasnogorsk! Velké díky za důvěru!" napsal "rusko-americký" borec na svém instagramovém profilu a přidal fotografii, na níž pózuje s průkazem poslance.

Monson, v zápasnickém světě známý pod přezdívkou The Snowman (Sněhulák), kandidoval za vládní hnutí Jednotné Rusko, nicméně po zvolení uvedl, že bude zaujímat nezávislou pozici. "Jsem srdcem socialista, jsem nezávislý, mám svůj program. Ano, kandidovalo mne Jednotné Rusko a uspěl jsem," řekl novinářům a dodal, že se členem vládního hnutí stát nemíní.

Bývalý světový šampion, kterému je nyní 47 let, požádal o ruské občanství předloni s odůvodněním, že se "cítí být Rusem". Ruský prezident Vladimir Putin letos jeho přání vyhověl a 29. května podepsal potřebný dekret.

Monson se tak připojil ke skupině západních celebrit, kterým už ruský vůdce občanství udělil. Patří k nim hollywoodský akční hrdina Steven Seagal, francouzský herec Gérard Depardieu nebo americký boxer Roy Jones.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šestiletý chlapec si přál darovat orgány. Po pádu z okna se mu přání…

25.04.2019 16:54 Šestiletý britský chlapec spadl z okna, když si četl knížku. Jeho rodina si myslela, že spí venku.…

loading...

Ženu zachránilo její nenarozené dítě. Lékaři při prohlídce nevěřili…

25.04.2019 16:46 Aktualizováno 29letá Yasmin Randallová zaplatila 65 liber (1 933 korun) za soukromý sken, když byla v osmém týdnu…

"Klacek" na ruštinu. Ukrajinský parlament schválil sporný jazykový zákon

25.04.2019 16:08 Aktualizováno Ukrajinský parlament dnes schválil jazykový zákon kritizovaný proruskou opozicí, který potvrzuje…

Putin poprvé komentuje ukrajinské volby. Zelenskému poslal vzkaz ohledně…

25.04.2019 15:00 Aktualizováno Pokud bude nově zvolený ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj plnit minské mírové dohody, Rusko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama