Záhadná otrava exčlena Pussy Riot. Proč ho chtěli zlikvidovat? Exmanželka cosi naznačila

Moskva - Ruská protestní skupina Pussy Riot se domnívá, že otrava jejího zakladatele a bývalého vůdce Pjotra Verzilova souvisí s kauzou smrti tří ruských novinářů ve Středoafrické republice. Oznámila to ruská média. V Africe byli letos v červenci zabiti tři novináři v čele s investigativcem Orchanem Džemalem, v Rusku dobře známým. Natáčeli údajně snímek o ruských žoldnéřích bojujících v Sýrii a Iráku.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ruská vlajka

Bývalá Verzilovova manželka Naděžda Tolokonnikovová řekla televizi Dožď, že Verzilov dostal díky svým kontaktům den před otravou informaci o původcích útoků na novináře. Verzilov pocítil zdravotní problémy minulý týden po soudním jednání s členkou Pussy Riot Veronikou Nikulšinovou. Převezen byl o víkendu na kliniku do Berlína, kde lékaři konstatovali pravděpodobnou otravu neznámou látkou.

"Informace ze Středoafrické republiky mohou s případem (Verzilova) souviset, protože mohl zajímat ruské tajné služby nebo jiné úřady, možná i ve Středoafrické republice," řekla Tolokonnikovová.

Verzilov v minulosti s jedním ze zavražděných novinářům spolupracoval. Tolokonnikovové se údajně krátce před otravou svěřil, že očekává "senzační informace".

O život přišli v Rusku kromě Džemala režisér Alexandr Rastorgujev a kameraman Kirill Radčenko. Natáčeli snímek o Vagnerově soukromé vojenské společnosti, která údajně ve Středoafrické republice působí. Její bojovníci zasáhli v minulosti do bojů na východě Ukrajiny a bojovali i v Sýrii a Iráku. Novináři rovněž chtěli získat informace o působení ruských vojenských instruktorů v zemi.

Africkou cestu a vyšetřování Vagnerovy skupiny financovalo Středisko pro správu vyšetřování (CAR), organizace zřízená a financovaná ruským exulantem Michailem Chodorkovským, bývalým oligarchou a vyhlášeným odpůrcem Kremlu.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miloval vrahy a napodobil masakr na Columbine. Kdo byl Vladislav Rosljakov…

17.10.2018 22:10 Aktualizováno Osmnáctiletý student Vladislav Rosljakov je strůjcem jednoho z největších novodobých masakrů na…

Poplach ve škole na Krymu nekončí: Policie objevila další výbušné zařízení

17.10.2018 21:45 Aktualizováno Ruská policie našla v osobních věcech krymského vraha Vladislava Rosljakova další výbušné zařízení…

Zmocněnec OSN de Mistura končí. Na Sýrii si několikrát vylámal zuby

17.10.2018 17:57 Aktualizováno Zvláštní zmocněnec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura dnes oznámil, že ve funkci v listopadu skončí.…

Masová vražda na Krymu: Ruští politici hází vinu na Ukrajince, prý jsou…

17.10.2018 17:19 Vlivný ruský senátor obvinil Ukrajinu z možné odpovědnosti za střelbu a explozi ve škole v Kerči,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama