Povstalci z Donbasu natočili film. Hvězdou je blond prokurátorka, hraje samu sebe

Povstalecká kinematografie donbaských separatistů natočila první celovečerní film, jehož hvězdou je vzpurná ruská poslankyně a bývalá prokurátorka okupovaného Krymu. Dílo, které má po víc než tříletém natáčení přijít do kin příští rok na jaře, dostalo název Opolčenočka (Děvče z domobrany).

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Bývalý generální prokurátorka Krymu Poklonskaja

Natalja Poklonská hraje ve filmu samu sebe. Obsazena nebyla náhodou, protože se v odbojné ukrajinské Luhanské (dříve sovětské Vorošilovgradské) oblasti před 38 lety narodila. Teď ale v Moskvě hájí barvy kremelské strany Jednotné Rusko, i když se s kolegy poslanci před nedávnem rozhádala.

zdroj: YouTube

Do povědomí Rusů vstoupila ukrajinská občanka Poklonská v květnu 2014, kdy se krátce po anexi Krymu dala do služeb ruské okupační správy. Až do října 2016 pak zastávala post krymské prokurátorky a nemilosrdně trestala jakýkoli projev protiruského odporu.

Řízný výkon funkce ji vynesl poslanecký mandát, který ale v poslední době podle ruských médií ztrácí lesk. Poklonská se totiž otevřeně postavila proti penzijní reformě prosazované Kremlem a ztratila část svých parlamentních funkcí i přízeň spolustraníků z Jednotného Ruska.

V Donbasu je ale pořád populární a tvůrci filmu prý s obsazením neváhali. Akční snímek je bohatý na scény z bojů donbaských vzbouřenců proti vojákům ukrajinské armády, do nichž se údajně - bez dablerky - zapojila i Poklonská. Divoké výjevy z bojů prý zvládla na první dobrou.

"Jste opravdu pašáci, naskakovala mi husí kůže, dech se mi tajil," vzkázala Poklonská produkci po zhlédnutí prvních záběrů. "Pohleďte, co znamená prosté slovo vlastenectví, kolik duší, životů a osudů v sobě obsahuje!" komentovala film podle zprávy agentury TASS.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin varoval Ukrajinu před činy exprezidenta Saakašviliho

18.10.2018 19:17 Ruský prezident Vladimir Putin dnes varoval Ukrajinu, aby nešla ve stopách gruzínského exprezidenta…

Navalnyj přijal nabídku na televizní debatu s šéfem Národní gardy

18.10.2018 18:03 Vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj přijal nabídku na souboj s velitelem ruské Národní gardy…

"Agresor prostě chcípne." Putin drsně mluvil o nasazení jaderných zbraní

18.10.2018 17:03 Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že Rusko použije své jaderné zbraně jedině v…

Putin: Islámský stát působí v Sýrii tam, kde jsou USA. Stovkám civilistů…

18.10.2018 16:08 Teroristická organizace Islámský stát (IS) rozšiřuje svou přítomnost v těch oblastech Sýrie, kterou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama