Povstalci z Donbasu natočili film. Hvězdou je blond prokurátorka, hraje samu sebe

Povstalecká kinematografie donbaských separatistů natočila první celovečerní film, jehož hvězdou je vzpurná ruská poslankyně a bývalá prokurátorka okupovaného Krymu. Dílo, které má po víc než tříletém natáčení přijít do kin příští rok na jaře, dostalo název Opolčenočka (Děvče z domobrany).

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Bývalý generální prokurátorka Krymu Poklonskaja

Natalja Poklonská hraje ve filmu samu sebe. Obsazena nebyla náhodou, protože se v odbojné ukrajinské Luhanské (dříve sovětské Vorošilovgradské) oblasti před 38 lety narodila. Teď ale v Moskvě hájí barvy kremelské strany Jednotné Rusko, i když se s kolegy poslanci před nedávnem rozhádala.

zdroj: YouTube

Do povědomí Rusů vstoupila ukrajinská občanka Poklonská v květnu 2014, kdy se krátce po anexi Krymu dala do služeb ruské okupační správy. Až do října 2016 pak zastávala post krymské prokurátorky a nemilosrdně trestala jakýkoli projev protiruského odporu.

Řízný výkon funkce ji vynesl poslanecký mandát, který ale v poslední době podle ruských médií ztrácí lesk. Poklonská se totiž otevřeně postavila proti penzijní reformě prosazované Kremlem a ztratila část svých parlamentních funkcí i přízeň spolustraníků z Jednotného Ruska.

V Donbasu je ale pořád populární a tvůrci filmu prý s obsazením neváhali. Akční snímek je bohatý na scény z bojů donbaských vzbouřenců proti vojákům ukrajinské armády, do nichž se údajně - bez dablerky - zapojila i Poklonská. Divoké výjevy z bojů prý zvládla na první dobrou.

"Jste opravdu pašáci, naskakovala mi husí kůže, dech se mi tajil," vzkázala Poklonská produkci po zhlédnutí prvních záběrů. "Pohleďte, co znamená prosté slovo vlastenectví, kolik duší, životů a osudů v sobě obsahuje!" komentovala film podle zprávy agentury TASS.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Švédský paradox: země se zbavuje kvalifikovaných migrantů kvůli těm…

17.02.2019 19:36 V současném velmi konkurenčním prostředí jsou velmi důležití vysoce kvalifikovaní pracovníci.…

Neviditelná raketa, která udeří kdekoliv na světě. Rusko vyvinulo děsivou…

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Rusko úspěšně zakončilo zkoušky jaderného pohonu pro střelu s plochou dráhou letu Burevestnik …

V Srbsku i Černé Hoře dnes demonstrovali proti prezidentům

16.02.2019 22:26 Také dnes se konala demonstrace v srbské metropoli Bělehradu, kde od počátku prosince vycházejí…

Policie zasahovala v albánské Tiraně proti protivládním demonstrantům

16.02.2019 18:39 Policie v Tiraně dnes použila slzný plyn proti účastníkům protivládní demonstrace poté, co se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama