V Donbasu umírali ukrajinští vojáci. Separatisté nasadili zakázané zbraně, tvrdí Kyjev

Čtyři ukrajinští vojáci byli během uplynulých 24 hodin zabiti a tři další zraněni na východě země, částečně ovládaném proruskými separatisty. Oznámilo to dnes ukrajinské ministerstvo obrany.

Přidejte svůj názor

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie

Dva vojáci přišli o život při ostřelování vedeném separatisty, zatímco dva další utrpěli smrtelná zranění při výbuchu miny či výbušného zařízení.

"Během uplynulých 24 hodin ruští okupanti ve 28 případech zahájili palbu na pozice ukrajinských vojsk. Nepřítel při tom ve 12 případech použil zbraně, zakázané minskými dohodami (o urovnání konfliktu)," uvedlo ministerstvo v komuniké. Dodalo, že podle armádní rozvědky bylo zabito i šest "okupantů" a dalších deset utrpělo zranění.

Povstalci tyto údaje nepotvrdili a naopak obvinili ukrajinskou armádu, že ve 22 případech porušila dosud platné příměří.

Kyjev a Západ obviňují Rusko z vojenské podpory separatistů, Moskva to stále popírá, navzdory četným důkazům o opaku, poznamenala agentura AFP. Konflikt si od dubna 2014 vyžádal více než 10.000 mrtvých. Od uzavření mírových dohod v Minsku na počátku roku 2015 se intenzita bojů výrazně snížila, nicméně přestřelky nadále propukají, navzdory pravidelně sjednávaným a zase porušovaným příměřím.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie zasahovala v albánské Tiraně proti protivládním demonstrantům

16.02.2019 18:39 Policie v Tiraně dnes použila slzný plyn proti účastníkům protivládní demonstrace poté, co se…

V Petrohradu se zřítila budova univerzity

16.02.2019 17:50 Aktualizováno Při dnešním zřícení části univerzitní budovy v Petrohradu nikdo nezahynul. Uvedla to agentura…

Ruský soud poslal zadrženého investora Calveyho do vazby

16.02.2019 17:06 Moskevský soud dnes poslal na dva měsíce do vyšetřovací vazby šéfa investičního fondu Baring Vostok…

Na Ukrajině opět vypukla střelba, jeden mrtvý

16.02.2019 12:16 Jeden ukrajinský voják byl zabit a další dva utrpěli zranění v palbě proruských separatistů v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama