V muničním skladu na Ukrajině stále burácí exploze. Porošenko pohrozil armádě čistkou

Ukrajinští záchranáři pokračují v likvidaci následků požáru a následných detonací armádního muničního skladu u města Ičňa, odkud úřady ještě v úterý evakuovaly na 12.500 lidí. V přijímacích střediscích pro evakuované dosud zůstává 564 lidí, uvedla dnes agentura Interfax s odvoláním na úřady. Prezident Petro Porošeko prohlásil, že podle předběžných výsledků vyšetřování byla příčinou požáru v jednom z největších vojenských objektů v zemi sabotáž.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Petr Porošenko, ukrajinský prezident

Ministerstvo obrany ještě ve středu v noci ohlásilo, že požár muničního skladu se podařilo plně uhasit, nicméně následně připustilo, že z místa se nadále ozývají výbuchy, i když od rána jich je výrazně méně. Podle záchranářů dva letouny An-32 svrhly během dneška na místo 88 tun vody. Na místě je nasazeno také devět protipožárních tanků a tři ženijní stroje.

zdroj: YouTube

Porošenko při dnešním setkání s vojáky nevyloučil jisté kádrové změny v armádě kvůli dění v Ičně, které podle něj vrhlo stín na ozbrojené síly a tajné služby. Nicméně připustil, že jen tímto způsobem nelze problém vyřešit, nutná jsou systémová řešení.

Přirovnal exploze v Ičně k otravě Sergeje a Julije Skripalových v anglickém Salisbury ruskými agenty - britská veřejnost však nereagovala voláním po sesazení špiček tajných služeb, armády či vlády, ale naopak "celá země se semkla, odhalila ruské teroristy a zavedla sankce proti Rusku". "To by nás mělo naučit konat rezolutně," prohlásil prezident.

Požár, doprovázený sérií mohutných výbuchů, si nevyžádal oběti na životech. O příčinách incidentu se dosud jen spekulovalo. Zatímco policie označila za hlavní vyšetřovací verzi nedbalost, armáda za nejpravděpodobnější příčinu považovala sabotáž. Kontrarozvědka SBU nevylučovala, že požár byl založen záměrně s cílem skrýt prohřešky při evidenci skladované munice.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moskva se rozloučila s legendou disentu Alexejevovou, na pietu dorazil i…

11.12.2018 11:54 Aktualizováno Moskva se dnes rozloučila s ruskou obhájkyní lidských práv Ljudmilou Alexejevovou, která v sobotu…

V Německu našli Putinovu průkazku Stasi, ulehčovala mu verbování agentů

11.12.2018 11:20 Aktualizováno V archivu někdejší východoněmecké tajné policie Stasi byl nalezen identifikační průkaz této…

Venezuela a Rusko uspořádají společné vojenské manévry

10.12.2018 21:24 Do Venezuely přiletěly ruské armádní letouny, které se mají v této jihoamerické zemi zúčastnit…

Vstup Srbska do EU? Babiš chce rychlejší tah na branku, v Praze jednal s…

10.12.2018 21:19 Aktualizováno Český premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že Evropská unie zvýší dynamiku přístupových rozhovorů se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama