Obchod prodává hidžáby pro malé dívky. Internet zaplavily drsné komentáře

Britský řetězec Marks & Spencer sklízí v Británii kritiku veřejnosti za prodej školní uniformy pro malé holčičky. Oděv je totiž ve formě hidžábu, tedy pokrývky hlavy, jakou nosí dospělé muslimky. Podle listu The Sun je firma na sociálních sítích zavalena negativními reakcemi. Firma svůj krok vysvětlila tím, že se na ni obrátilo s požadavkem prodávat tento výrobek mnoho škol.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Muslimové

Hidžáb pro holčičky od tří let je k dostání v oddělení školních uniforem už za šest liber (176 Kč). Podle rozhlasového moderátora Maajida Nawaze jde o krok směrem ke středověku.

"Mají právo dát přednost zisku před zásadami. Ale my zase máme právo je za to zostudit. Říká se tu malým holčičkám, že není slušné chodit s odhalenými vlasy. Aby bylo jasno, jde o výrobek pro dívky už od tří let věku. Hidžáb je zákonem stanovené povinné oblečení žen v Íránu a Saúdské Arábii a mnoha dalších zemích. Marks & Spencer může prodávat i trička s konfederační vlajkou, ale to nikdy neudělá," řekl Nawaz.

Někteří zákazníci chtějí obchod za jeho rozhodnutí bojkotovat. "Odporné. Jak můžete vydělávat na něčem, co ponižuje ženy a děti? To je nemravné! Pro podnik s klesajícím ziskem to je špatné rozhodnutí. Já i další ho budeme bojkotovat, dokud to (hidžáb) nestáhnou," napsala na sociální síti zákaznice jménem Lorraine Smithová. "Nebudu u vás nakupovat, dokud s tím neskončíte," vzkázala na facebookovou stránku firmy Melissa Turnbullová ze Skotska.

Uživatel twitteru označující se jako sandchick4 je ale jiného názoru. "Účelem hidžábu není ochrana cudnosti, jde o vyjádření poslušnosti Bohu." napsal.

Firma na svém twitterovém účtu vysvětlila, že prodává zakázkové školní uniformy pro 250 škol v Británii. "Řeknou nám, jakou součást potřebují, a mnoho škol letos požadovalo hidžáb," píše firma.

"Chci si koupit to zboží, ale je označeno jako dámské, dostáváte ho i v pánské velikosti? Děkuji," napsal na twitteru uživatel liberal T. Na odpověď, že jde o školní uniformu, nikoli o pánské oblečení, konverzoval dál. "To je škola, mohl bych to koupit synovi. Máte to v chlapeckém oddělení? A kdybych chtěl koupit tu dívčí podobu pro chlapce, máte to ve velikosti, aby to padlo dítěti kolem šesti až osmi let?" Firma odpověděla, že by nabízený hidžáb měl osobě daného věku padnout.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin přijede do Francie na oslavy konce první světové války

16.10.2018 19:29 Vladimir Putin příští měsíc přijede do Francie na oslavy 100. výročí konce války. Oznámil to dnes…

Na Ukrajině při manévrech NATO havarovala stíhačka Su-27, oba piloti…

16.10.2018 18:59 Aktualizováno Při společných manévrech ukrajinských vzdušných sil a letectva několika států NATO se dnes…

Arménský premiér Pašinjan rezignoval, země míří k předčasným volbám

16.10.2018 18:58 Arménský premiér Nikol Pašinjan dnes v přímém televizním přenosu rezignoval, aby otevřel cestu k…

Sencov prý skončil na JIP, Rusko to popírá

16.10.2018 17:41 Ukrajinský filmový režisér Oleh Sencov vězněný v Rusku má v důsledku hladovky nezvratně poškozené…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama