Obchod prodává hidžáby pro malé dívky. Internet zaplavily drsné komentáře

Britský řetězec Marks & Spencer sklízí v Británii kritiku veřejnosti za prodej školní uniformy pro malé holčičky. Oděv je totiž ve formě hidžábu, tedy pokrývky hlavy, jakou nosí dospělé muslimky. Podle listu The Sun je firma na sociálních sítích zavalena negativními reakcemi. Firma svůj krok vysvětlila tím, že se na ni obrátilo s požadavkem prodávat tento výrobek mnoho škol.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Muslimové

Hidžáb pro holčičky od tří let je k dostání v oddělení školních uniforem už za šest liber (176 Kč). Podle rozhlasového moderátora Maajida Nawaze jde o krok směrem ke středověku.

"Mají právo dát přednost zisku před zásadami. Ale my zase máme právo je za to zostudit. Říká se tu malým holčičkám, že není slušné chodit s odhalenými vlasy. Aby bylo jasno, jde o výrobek pro dívky už od tří let věku. Hidžáb je zákonem stanovené povinné oblečení žen v Íránu a Saúdské Arábii a mnoha dalších zemích. Marks & Spencer může prodávat i trička s konfederační vlajkou, ale to nikdy neudělá," řekl Nawaz.

Někteří zákazníci chtějí obchod za jeho rozhodnutí bojkotovat. "Odporné. Jak můžete vydělávat na něčem, co ponižuje ženy a děti? To je nemravné! Pro podnik s klesajícím ziskem to je špatné rozhodnutí. Já i další ho budeme bojkotovat, dokud to (hidžáb) nestáhnou," napsala na sociální síti zákaznice jménem Lorraine Smithová. "Nebudu u vás nakupovat, dokud s tím neskončíte," vzkázala na facebookovou stránku firmy Melissa Turnbullová ze Skotska.

Uživatel twitteru označující se jako sandchick4 je ale jiného názoru. "Účelem hidžábu není ochrana cudnosti, jde o vyjádření poslušnosti Bohu." napsal.

Firma na svém twitterovém účtu vysvětlila, že prodává zakázkové školní uniformy pro 250 škol v Británii. "Řeknou nám, jakou součást potřebují, a mnoho škol letos požadovalo hidžáb," píše firma.

"Chci si koupit to zboží, ale je označeno jako dámské, dostáváte ho i v pánské velikosti? Děkuji," napsal na twitteru uživatel liberal T. Na odpověď, že jde o školní uniformu, nikoli o pánské oblečení, konverzoval dál. "To je škola, mohl bych to koupit synovi. Máte to v chlapeckém oddělení? A kdybych chtěl koupit tu dívčí podobu pro chlapce, máte to ve velikosti, aby to padlo dítěti kolem šesti až osmi let?" Firma odpověděla, že by nabízený hidžáb měl osobě daného věku padnout.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chladnokrevné monstrum? Poslední dny Stalina jsou zahaleny tajemstvím

15.12.2018 18:53 Aktualizováno Josif Stalin, vlastním jménem Josif Vissarionoviče Džugašvili, vládl sovětskému impériu neomezenou…

Špiónku Butinovou v USA mučili? Moderní politická inkvizice, soptí Rusko

15.12.2018 16:32 Aktualizováno Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že chápe rozhodnutí Marije Butinové přistoupit na…

Zloději útočí na potopené antické lodě u Albánie, poklady zmizely beze…

15.12.2018 14:46 Často odpočívaly celá staletí na dně Jaderského a Jónského moře, plné bohatství pokrytého mušlemi.…

"Sypete nám sůl do ran!" Na Rusko se valí kritika kvůli letu MH 17

15.12.2018 00:01 "Dne 17. července 2014 jsem ztratil bratra, jeho ženu a jeho syna. Byli mezi 298 nevinnými oběťmi,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama