Důchodcům stačí k životu tisícovka měsíčně? Ministryně se drsně vysmála seniorům

Životní minimum zničilo saratovskou ministryni, žertují ruská média o osudu šéfky oblastního resortu práce. Výrok Natalji Sokolovové, že se penzisté naprosto klidně mohou uživit za 3500 rublů měsíčně (asi 1180 Kč), vyvolal po celém Rusku takový rozruch, že saratovský gubernátor svou ministryni pokáral a odvolal.

Přidejte svůj názor 82 komentářů

Důchodci

"Ať si to zkusí sama," doporučil Sokolovové senátor Valerij Rjazanskij, který stojí v čele sociálního výboru. "Situace s oblastním rozpočtem sice není jednoduchá, ale je přinejmenším neprofesionální dovést až do absurdity snahu ušetřit na nejzranitelnějších lidech, za které plně zodpovídá stát v osobě ministryně Sokolovové," přisadila si senátorka za Saratov Ljudmila Bokovová.

Sokolovová se kontroverzního výroku dopustila v hádce s komunistickým poslancem Nikolajem Bondarenkem o zvýšení životního minima pro penzisty o 288 rublů na 8278 rublů (asi 2790 Kč), na stravu v této částce mělo být zmíněných 3500 rublů. Zatímco Bondarenko pochyboval, že by se za tuto částku dalo zdravě stravovat, ministryně tvrdila, že to úplně stačí.

"Můžu sestavit jídelníček na základě znalosti slev v obchodech, kde nakupuji, a pochopíte, že se tak dá uživit. S vyváženou, dietní stravou. Omládnete, zkrásníte a zesílíte," slibovala Sokolovová. Přeci "těstoviny vždy stojí stejně" a "velice laciná jsou i kuřata", a tak se dá navařit "spousta jídla".

Bondarenko pak Sokolovové navrhl, ať si své recepty vyzkouší na vlastní kůži, ale ministryně odmítla: "Obávám se, že mé postavení mi to nedovoluje," prohlásila.

Média připomínají, že Sokolovová podle loňského majetkového přiznání vydělala skoro 2,3 milionu rublů (asi 770.000 Kč), tedy musela se uživit z platu okolo 190.000 rublů měsíčně (asi 64.000 Kč). Kritici ovšem rýpají, že ani po odvolání ministryně se částka na stravu v životním minimu nezvýšila ani o kopějku.

Vstupte do diskuze (82)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Symbolika raket středního doletu. Odstartují další studenou válku?

24.10.2018 00:01 KOMENTÁŘ - Vypovězení smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého dosahu, kterým vyhrožuje…

Bolton v Rusku hájil odstoupení od smlouvy o likvidaci raket

23.10.2018 21:01 Hrozbou není chystané odstoupení Spojených států od smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého…

Putin je připraven se setkat s Trumpem v Paříži

23.10.2018 20:22 Ruský prezident Vladimir Putin při setkání s bezpečnostním poradcem Bílého domu Johnem Boltonem…

Rusko vrací úder. Nové sankce postihnou stovky Ukrajinců, oznámil Medveděv

23.10.2018 17:41 Chystané ruské sankce vůči Ukrajině se dotknou stovek Ukrajinců, "kteří svým počínáním poškodili"…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama