Tajemství nejmladšího milionáře světa: Jak přišel ke svému bohatství?

Norský model Gustav Witzoe se stal nejmladším světovým mužským miliardářem. Gustavovi je teprve 25 let. Pracuje jako model a je dědicem norského rybářského impéria.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Peníze, zlato
doporučujeme

Podle žebříčku sestavovaného časopisem Forbes je Witzoe třetím nejmladším miliardářem na planetě, hned po dvou mladých ženách, které pocházejí taktéž z Norska.

Většina z jeho jmění tedy asi 4,3 miliardy dolarů pochází z rodinné firmy SalMar ASA, což je jeden z největších světových producentů lososů. Podíl v rodinné společnosti mu dal jeho otec již v roce 2013.

Mladý miliardář však dle svých slov nemá zájem na vedení rodinné společnosti. „Nemůžete jen tak požádat o to, abyste se mohl stát šéfem takové obrovské společnosti. Musíte zkrátka být pro tu roli vhodní. Jestliže existují jiné lepší alternativy, tedy pokud jsou tu jiní muži nebo ženy, kteří jsou na tento post vhodnější, měli by jej získat oni. V sázce je toho spousta,“ říká mladý muž.

Navíc Gustav by si zřejmě rád vydělával úplně jiným způsobem. Podepsal smlouvu s norskou modelingovou agenturou a pravidelně zásobuje Instagram svými fotkami z různých luxusních resortů. Občas také investuje do start-upů, jako byl například Snapchat.

Gustav také říká: „Rodiče zpočátku trochu litovali, že na mě v tak nízkém věku přepsali takové jmění.“

„Vlastně jsem se díky tomu stal veřejně známou osobou. Prvně to bylo docela divné a byl jsem z toho poměrně nervózní,“ dodává mladý miliardář.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drama u Norska: Z parníku Viking Sky evakuují 1300 pasažérů, v potížích je…

23.03.2019 22:16 Aktualizováno Kvůli bouřlivému počasí a poruchám motorů se dnes dostaly u západního pobřeží Norska do potíží hned…

Rozruch na letišti v Moskvě: Naháč chtěl na Krym, do letadla nedoběhl …

23.03.2019 17:21 Aktualizováno Na moskevském letišti Domodědovo dnes nevpustili do letadla na lince do Simferopolu na Krym…

V Kyjevě demonstrovali nacionalisté, část tvořili "babičky a alkoholici"

23.03.2019 15:25 Více než dva tisíce přívrženců krajně pravicové strany Národní sbor demonstrovaly dnes v centru…

Papež přijal rezignaci mocného kardinála, kryl sexuální skandály

23.03.2019 14:33 Papež František přijal rezignaci kardinála, santiagského arcibiskupa a nejvyššího představitele…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama