Putin přijede do Francie na oslavy konce první světové války

Vladimir Putin příští měsíc přijede do Francie na oslavy 100. výročí konce války. Oznámil to dnes poradce ruského prezidenta Jurij Ušakov. Účast na slavnosti, která je plánována na 11. listopadu, už v srpnu přislíbil americký prezident Donald Trump. V této souvislosti se spekuluje o možné schůzce Trump-Putin, kterou ale Moskva ani Washington nepotvrdily.

Přidejte svůj názor

Vladimír Putin

Putin bude v Paříži spolu s dalšími státníky přihlížet slavnostní vojenské přehlídce a poobědvá s hostitelem, francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, řekl Ušakov. Položí rovněž věnec k památníku ruského expedičního sboru, který před několika lety sám v Paříži odhaloval.

O případném setkání Putina s Trumpem kremelský mluvčí nemluvil. Řekl jen, že žádný rusko-americký summit se v současné době nechystá. "Zatím se otázka rozhovoru obou prezidentů neprojednává", poznamenal Ušakov.

Ruská tisková agentura RIA Novosti minulý týden s odvoláním na ruské ministerstvo zahraničí napsala, že Moskva je otevřená dialogu a je připravena zvážit časy a místa schůzky obou lídrů, pokud o to Washington projeví zájem.

Putin a Trump se sešli v červenci v Helsinkách, kde mezi čtyřma očima jednali více než dvě hodiny. Rusko-americké vztahy v poslední době komplikuje ruský postup vůči Ukrajině, obviňování Ruska z vměšování do amerických prezidentských voleb a protiruské sankce, které v této souvislosti USA uplatňují.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Únava z prezidenta? Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

22.01.2019 13:24 Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum…

Špičkový fotbalista Sala je po smrti? Nad průlivem La Manche pátrají po…

22.01.2019 12:38 Aktualizováno V Lamanšském průlivu právě probíhá velká pátrací operace. Britské bezpečnostní složky hledají…

Američan Whelan zůstane ve vazbě, rozhodl ruský soud. Kolem "špionáže" je…

22.01.2019 12:26 Moskevský městský soud dnes rozhodl o tom, že Paul Whelan, občan čtyř západních států, obviněný v…

Předání části Kuril Japonsku? Rusové se bouří, před ambasádou se zatýkalo

22.01.2019 12:18 Moskevská policie dnes zadržela 11 lidí protestujících před japonským velvyslanectvím proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama