Putin přijede do Francie na oslavy konce první světové války

Vladimir Putin příští měsíc přijede do Francie na oslavy 100. výročí konce války. Oznámil to dnes poradce ruského prezidenta Jurij Ušakov. Účast na slavnosti, která je plánována na 11. listopadu, už v srpnu přislíbil americký prezident Donald Trump. V této souvislosti se spekuluje o možné schůzce Trump-Putin, kterou ale Moskva ani Washington nepotvrdily.

Přidejte svůj názor

Vladimír Putin

Putin bude v Paříži spolu s dalšími státníky přihlížet slavnostní vojenské přehlídce a poobědvá s hostitelem, francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, řekl Ušakov. Položí rovněž věnec k památníku ruského expedičního sboru, který před několika lety sám v Paříži odhaloval.

O případném setkání Putina s Trumpem kremelský mluvčí nemluvil. Řekl jen, že žádný rusko-americký summit se v současné době nechystá. "Zatím se otázka rozhovoru obou prezidentů neprojednává", poznamenal Ušakov.

Ruská tisková agentura RIA Novosti minulý týden s odvoláním na ruské ministerstvo zahraničí napsala, že Moskva je otevřená dialogu a je připravena zvážit časy a místa schůzky obou lídrů, pokud o to Washington projeví zájem.

Putin a Trump se sešli v červenci v Helsinkách, kde mezi čtyřma očima jednali více než dvě hodiny. Rusko-americké vztahy v poslední době komplikuje ruský postup vůči Ukrajině, obviňování Ruska z vměšování do amerických prezidentských voleb a protiruské sankce, které v této souvislosti USA uplatňují.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plameňák nabral špatný směr, málem umrzl na Sibiři

21.11.2018 07:25 Plameňák, který měl namířeno k přezimování do Arábie, odpadl od hejna a nabral špatný směr. Při…

Tragédie na letišti Šeremeťjevo: Startující letadlo srazilo člověka

20.11.2018 22:09 Aktualizováno Na letišti Šeremeťjevo, největším vzdušném přístavu u ruského hlavního města, se našla mrtvola…

Kupování hlasů? Gruzínská charita chce před volbami zaplatit dluhy za…

20.11.2018 21:15 Gruzínská charita, kterou řídí předseda vládní strany, je ochotna zaplatit dluhy asi 600.000 lidí.…

Rus v čele Interpolu? Senátoři USA jsou na mrtvici, vydali varovné…

20.11.2018 21:13 Aktualizováno Skupina amerických senátorů v pondělí vydala prohlášení varující před zvolením ruského zástupce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama