První pokus o vraždu v Antarktidě. Rusové si vyřizovali literární spor nožem

Za "nejchladnější zločin" i "první pokus o vraždu v dějinách Antarktidy" označuje tisk spor mezi dvěma údržbáři ruské polární stanice, který vyvrcholil bodnutím nožem do kolegy. Důvodem prý byla skutečnost, že dotyčný schválně prozrazoval rozuzlení detektivek, které četl jeho nepřítel. Zraněný skončil v nemocnici, útočník v domácím vězení. Ostřílení polárníci tvrdí, že nic podobného nepamatují.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Vše se podle vyšetřovatelů odehrálo 9. října, kdy elektrikář Sergej Savickij (54) během oběda popadl ze stolu nůž a zabodnul jej svářeči Olegu Beloguzovovi (52) do hrudi. Pak odešel na vedení stanice Bellingshausen udat se, zatímco kolegové přivolávali pomoc pro zraněného, který se zhroutil na podlahu.

"Naštěstí zranění nebylo smrtelné, život našeho spolupracovníka je mimo ohrožení," řekl listu Moskovskij komsomolec ředitel Arktického a antarktického výzkumného ústavu Alexandr Klepikov. Zraněný, původně přepravený do nejbližší nemocnice v Chile, se už zotavuje v péči petrohradských lékařů. Případ odmítl komentovat, jen deníku potvrdil, že útočníka považuje za svého "osobního nepřítele".

Savickij byl mezitím odeslán také do Petrohradu, kde mu soud uložil domácí vězení. Za pokus o vraždu mu hrozí až 15 let vězení.

Zda se důvodem krvavé rozmíšky skutečně stala předčasně prozrazená zápletka detektivky, anebo spíše šlo o dlouhodobější zášť vzniklou během čtyř let společně strávených v ledové pustině, zřejmě ukáže až soud.

Někdejší sovětská stanice je pojmenovaná po mořeplavci, který je považován za objevitele Antarktidy. Fabian Gottlieb Thaddeus von Bellingshausen, zvaný také Fadděj Faddějevič Bellingshausen, byl původem Němec z Pobaltí. V carském námořnictvu dosáhl hodnosti admirála.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump pohrozil "pročínské" WHO zastavením plateb: S koronavirem jste to …

08.04.2020 19:48 Aktualizováno Donald Trump pohrozil Světové zdravotnické organizaci (WHO) pozastavením plateb z amerických fondů,…

Ve Švýcarsku i Rakousku klesá počet nově nakažených, kvůli covid-19 se…

08.04.2020 19:43 Aktualizováno Ve Švýcarsku začíná klesat počet nových potvrzených případů nákazy koronavirem. Třetí den v řadě…

V Británii dnes zemřelo přes 900 lidí s covid-19, rekordně přibylo nových…

08.04.2020 18:57 V britských nemocnicích už zemřelo 7097 lidí, u nichž se potvrdila nákaza koronavirem. Nová bilance…

V jeho kamionu našli 39 mrtvých Vietnamců. Řidič se přiznal k usmrcení

08.04.2020 18:29 Aktualizováno Maurice Robinson ze Severního Irska, který řídil kamion, v němž se v říjnu východně od Londýna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy