Rusko vydá do ČR občana Ukrajiny, za surovou vraždu mu hrozí výjimečný trest

Rusko vydá k trestnímu stíhání do Česka zadrženého Ukrajince Jurije Kraivského. Muž čelí obvinění z vraždy, která se stala první den roku 2000 v pražských Nuslích. Za vraždu spáchanou pro peníze může pachateli hrozit 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ruská policie, autor: Vitaly V. Kuzmin
doporučujeme

Soud vydal na Kraivského zatykač loni v listopadu, ruští policisté jej zadrželi letos v květnu v západosibiřském městě Pyť-Jach. České ministerstvo spravedlnosti pak požádalo o mužovo vydání, čemuž ruská justice vyhověla. "Rozhodnutí nabylo právní moci letos 29. října a v nejbližší době bude předán příslušným českým úřadům," sdělila Deníku N tamní prokuratura.

"Teprve v době nedávno minulé vyvstaly důkazy o účasti této osoby na protiprávním jednání násilného charakteru, které se stalo na území hlavního města Prahy," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Podle ruské prokuratury je dnes dvaačtyřicetiletý Ukrajinec obviněný z toho, že v nuselském bytě zavraždil šestadvacetiletého muže, a to kvůli majetkovému prospěchu.

"Několikrát oběť udeřil do hlavy neznámým předmětem, svázal jí ruce a nohy, zakryl nos i ústa, poté ji přivázal k dřevěné části postele a způsobil jí různé zlomeniny. Oběť zemřela na místě v důsledku udušení a hluboké řezné rány," popsali serveru Rusové. Pachatel pak prý oběti vzal počítač a hodinky.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Malér s uprchlíky v Německu: Nezvládají integrační kurzy, některé jsou…

24.03.2019 18:02 Aktualizováno Počet migrantů, kteří selhávají v kurzech němčiny a integrace, roste. Německý migrační úřad zjistil…

Dramatické VIDEO: Evakuace lodi Viking Sky byla přerušena, plavidlo je v…

24.03.2019 17:31 Aktualizováno Náročná záchranná operace u západního pobřeží Norska dnes odpoledne šťastně skončila, když…

Ve švýcarských Alpách spadla lavina, pátrá se po čtyřech pohřešovaných

24.03.2019 15:35 Švýcarská policie oznámila, že se pohřešují čtyři lidé, které dnes zasypala lavina ve švýcarských…

45 tisíc džihádistů v Evropě? Pád IS hrozbu terorismu ještě zvýšil, varuje…

24.03.2019 14:55 Včera arabsko-kurdská koalice SDF ohlásila konec obávaného Islámského státu (IS) dobytím jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama