Střelba na Ukrajině neutichá. Z Donbasu hlásí další mrtvé

Při pokračujících přestřelkách na východě Ukrajiny mezi vládními ozbrojenými silami a proruskými separatisty zemřeli od pátku další dva ukrajinští vojáci. Dva mrtví jsou ale i na straně separatistů. Podle agentury Ukrinform o tom dnes informoval mluvčí ukrajinských vládních sil Oleksandr Motuzjanyk.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie

"V posledních 24 hodinách dva vojáci utrpěli smrtelná zranění při ozbrojených střetech" se separatisty, sdělil Motuzjanyk. Zároveň uvedl, že podle zjištění rozvědky byli ve stejné době zabiti také dva "ruští okupanti" a další dva zraněni.

Proruští separatisté, podporovaní i vojensky Moskvou, vyhlásili v roce 2014 v Doněcké a Luhanské oblasti na východě Ukrajiny "lidové republiky", jež dosud nikdo neuznal. Ozbrojený konflikt s ukrajinskými ozbrojenými silami, který následně vypukl, si už vyžádal více než 10.000 mrtvých.

Po uzavření mírových dohod v roce 2015 v běloruské metropoli Minsku se intenzita bojů snížila, ale přestřelky pravidelně propukají, bez ohledu na stále znovu uzavíraná a porušovaná příměří. Z neplnění závazků se viní obě strany navzájem.

V neděli se v obou "lidových republikách" konají volby vůdců a parlamentů, které vzbouřenci vypsali po zabití doněckého šéfa Alexandra Zacharčenka. Volby kromě Moskvy nikdo neuznává. Evropská komise je dnes označila za nelegální a za porušení minských dohod.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruské bombardéry Su-34 se srazily při cvičení, v oblasti panovala bouře

18.01.2019 21:54 Aktualizováno Na Dálném východě se dnes srazily dva ruské stíhací bombardéry Su-34. Obě dvoučlenné posádky se…

Srbsko na rozcestí: Kosovo zruší cla, jinak budou volby

18.01.2019 21:09 Mezinárodní společenství a Evropa by měly sdělit, zda budou brzy zrušena cla uvalená Prištinou na…

Moskva varuje USA: Vaše zbraně rozpoutají zbrojení ve vesmíru

18.01.2019 20:01 Realizace nové americké strategie dalšího rozvoje protiraketové obrany nevyhnutelně povede k…

Teroristický útok v Oslo: Rus chtěl ubodat co nejvíc lidí, zraněná žena je…

18.01.2019 16:38 Norská policie dnes oznámila, že jako terorismus vyšetřuje útok nožem, který se stal ve čtvrtek v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama