Střelba na Ukrajině neutichá. Z Donbasu hlásí další mrtvé

Při pokračujících přestřelkách na východě Ukrajiny mezi vládními ozbrojenými silami a proruskými separatisty zemřeli od pátku další dva ukrajinští vojáci. Dva mrtví jsou ale i na straně separatistů. Podle agentury Ukrinform o tom dnes informoval mluvčí ukrajinských vládních sil Oleksandr Motuzjanyk.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

"V posledních 24 hodinách dva vojáci utrpěli smrtelná zranění při ozbrojených střetech" se separatisty, sdělil Motuzjanyk. Zároveň uvedl, že podle zjištění rozvědky byli ve stejné době zabiti také dva "ruští okupanti" a další dva zraněni.

Proruští separatisté, podporovaní i vojensky Moskvou, vyhlásili v roce 2014 v Doněcké a Luhanské oblasti na východě Ukrajiny "lidové republiky", jež dosud nikdo neuznal. Ozbrojený konflikt s ukrajinskými ozbrojenými silami, který následně vypukl, si už vyžádal více než 10.000 mrtvých.

Po uzavření mírových dohod v roce 2015 v běloruské metropoli Minsku se intenzita bojů snížila, ale přestřelky pravidelně propukají, bez ohledu na stále znovu uzavíraná a porušovaná příměří. Z neplnění závazků se viní obě strany navzájem.

V neděli se v obou "lidových republikách" konají volby vůdců a parlamentů, které vzbouřenci vypsali po zabití doněckého šéfa Alexandra Zacharčenka. Volby kromě Moskvy nikdo neuznává. Evropská komise je dnes označila za nelegální a za porušení minských dohod.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dramatické VIDEO: Pokračuje evakuace pasažérů z lodi Viking Sky

24.03.2019 07:41 U západního pobřeží Norska pokračuje i během dnešní noci evakuace cestujících z výletní lodi Viking…

Drama u Norska: Z parníku Viking Sky evakuují 1300 pasažérů, v potížích je…

23.03.2019 22:16 Aktualizováno Kvůli bouřlivému počasí a poruchám motorů se dnes dostaly u západního pobřeží Norska do potíží hned…

Rozruch na letišti v Moskvě: Naháč chtěl na Krym, do letadla nedoběhl …

23.03.2019 17:21 Aktualizováno Na moskevském letišti Domodědovo dnes nevpustili do letadla na lince do Simferopolu na Krym…

V Kyjevě demonstrovali nacionalisté, část tvořili "babičky a alkoholici"

23.03.2019 15:25 Více než dva tisíce přívrženců krajně pravicové strany Národní sbor demonstrovaly dnes v centru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama