Růžový diamant Pink Legacy se vydražil za rekordních 1,15 miliardy korun

Růžový diamant Pink Legacy, který má téměř 19 karátů, se dnes v aukční síně Christie's v Ženevě vydražil za 50,375 milionů švýcarských franků (asi 1,15 mld. Kč, včetně aukčních poplatků). Oznámily to tiskové agentury s tím, že se jedná o rekordní částku za karát v případě diamantu této barvy.

Přidejte svůj názor

Růžový diamant Pink Legacy se vydražil za rekordní částku

Dražitel Rahul Kadakia podle agentury AFP uvedl, že úžasný diamant, objevený asi před sto lety na jihu Afriky, získalo americké klenotnictví Harry Winston, které patří do švýcarské hodinářské skupiny Swatch.

Pink Legacy je největší diamant kategorie fancy vivid, jaký kdy aukční síň Christie's v dražbě nabídla. Do této skupiny se řadí diamanty, které mají nejvyšší možnou koncentraci dané barvy.

Největším růžovým diamantem této kategorie je s 59,6 karáty Pink Star, který se v dubnu loňského roku vydražil v síni Sotheby's za rekordní sumu 71,2 milion dolarů (nyní 1,6 miliardy korun).

Kámen Pink Legacy patřil kdysi slavné rodině Oppenheimerových, která desítky let stála v čele společnosti De Beers specializované na těžbu a obchodování s diamanty. Drahý kámen pochází byl vybroušen zřejmě již ve 20. letech minulého století. Kdo je současným majitelem diamantu, aukční dům nezveřejnil.

"Váží přesně 18,96 karátu. Vezmeme-li v úvahu, že většina růžových diamantů váží méně než jeden karát, pak je to váha dost značná," uvedl odborník na šperky aukční síně Christie's Jean-Marc Lunel.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Venezuela a Rusko uspořádají společné vojenské manévry

10.12.2018 21:24 Do Venezuely přiletěly ruské armádní letouny, které se mají v této jihoamerické zemi zúčastnit…

Vstup Srbska do EU? Babiš chce rychlejší tah na branku, v Praze jednal s…

10.12.2018 21:19 Aktualizováno Český premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že Evropská unie zvýší dynamiku přístupových rozhovorů se…

Blíží se kruté mrazy, tisíce migrantů v Bosně potřebují pomoc, varuje…

10.12.2018 19:16 Tisíce migrantů na bosensko-chorvatské hranici podle dnešního prohlášení Mezinárodního výboru…

Porošenko ukončil hlavní ukrajinsko-ruskou smlouvu, prioritu má Západ a…

10.12.2018 18:49 Aktualizováno Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes podepsal zákon, který de facto vypovídá ukrajinsko-ruskou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama