Mladá banka nabízí vyšší úroky z vkladů za aktivní chůzi

Mladá ukrajinská banka Monobank chce, aby její klientela nejen bohatla, ale také byla zdravější. Přišla proto se speciální nabídkou úročení vkladů ve výši až 21 procent pro zákazníky, kteří ujdou denně 10.000 kroků, píše list The Guardian.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Lidé
doporučujeme

Monobank je digitální bankou, která poskytuje služby prostřednictvím mobilní aplikace. Novinka funguje tak, že klient si do chytrého telefonu stáhne příslušnou zdravotní aplikaci, která monitoruje jeho fyzickou aktivitu. Banka si stahuje data každý den a těm, kdo ujdou 10.000 kroků, úročí jejich úspory 21 procenty. Komu se tři dny po sobě nepodaří cíl splnit, sníží sazbu na 11 procent. Celkem se bance za více než rok činnosti podařilo získat přes půl milionu klientů, speciální sazbu využívá asi 1500 klientů.

"Pokud naše sportovní vkladové účty motivují lidi k většímu výkonu, je to dobrá věc pro naše majitele účtů i pro Monobank," komentuje novinku vedení společnosti.

V úmrtnosti na kardiovaskulární onemocnění patří Ukrajině ve světě druhé místo počtem téměř 396 úmrtí na 100.000 obyvatel. Podle prognózy bude v roce 2030 obézních 50 procent mužů.

V počátcích se na trhu objevily nástroje, které klientům umožnily splnit fyzickou aktivitu, aniž by se o to přičinili. Někteří ušli 10.000 kroků dřív, než je v lidských možnostech. Hříšníkům banka stáhla úrokovou sazbu na minimum.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

TASS odtajnil na internetu průvodce táborů Gulag

20.04.2019 13:33 Aktualizováno Ruská státní agentura TASS zpřístupnila na internetu soubor informací a archivních dokumentů, které…

V Kosovu přistál letoun s džihádisty. Na palubě byly i ženy a děti…

20.04.2019 12:56 Aktualizováno Na letišti v kosovském hlavním městě Prištině dnes po půlnoci přistál letoun se 110 občany Kosova,…

Bandera? Zeman jen opakuje ruskou propagandu, zlobí se ukrajinský historik

20.04.2019 09:43 Stepan Bandera, jeden z kontroverzních vůdců ukrajinských nacionalistů za druhé světové války,…

Karneval na oslavu Vučiče: Do Bělehradu se sjely desítky tisíc lidí,…

19.04.2019 20:57 Aktualizováno Desítky tisíc demonstrantů se dnes shromáždily v srbské metropoli na podporu prezidenta Aleksandra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama