Mladá banka nabízí vyšší úroky z vkladů za aktivní chůzi

Mladá ukrajinská banka Monobank chce, aby její klientela nejen bohatla, ale také byla zdravější. Přišla proto se speciální nabídkou úročení vkladů ve výši až 21 procent pro zákazníky, kteří ujdou denně 10.000 kroků, píše list The Guardian.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Lidé

Monobank je digitální bankou, která poskytuje služby prostřednictvím mobilní aplikace. Novinka funguje tak, že klient si do chytrého telefonu stáhne příslušnou zdravotní aplikaci, která monitoruje jeho fyzickou aktivitu. Banka si stahuje data každý den a těm, kdo ujdou 10.000 kroků, úročí jejich úspory 21 procenty. Komu se tři dny po sobě nepodaří cíl splnit, sníží sazbu na 11 procent. Celkem se bance za více než rok činnosti podařilo získat přes půl milionu klientů, speciální sazbu využívá asi 1500 klientů.

"Pokud naše sportovní vkladové účty motivují lidi k většímu výkonu, je to dobrá věc pro naše majitele účtů i pro Monobank," komentuje novinku vedení společnosti.

V úmrtnosti na kardiovaskulární onemocnění patří Ukrajině ve světě druhé místo počtem téměř 396 úmrtí na 100.000 obyvatel. Podle prognózy bude v roce 2030 obézních 50 procent mužů.

V počátcích se na trhu objevily nástroje, které klientům umožnily splnit fyzickou aktivitu, aniž by se o to přičinili. Někteří ušli 10.000 kroků dřív, než je v lidských možnostech. Hříšníkům banka stáhla úrokovou sazbu na minimum.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá armáda v rozkladu? Zbraně připomínají šrot. A má ještě další vážný…

15.02.2019 18:09 Aktualizováno Německo mělo kdysi nejobávanější armádu na světě. V současnosti se o německém Bundeswehru hovoří…

Invaze SSSR do Afghánistánu byla povinnost. Vojáci prokázali sílu ducha,…

15.02.2019 16:13 Kreml dnes potvrdil snahu rehabilitovat Sovětskou armádu za invazi do Afghánistánu v roce 1979,…

Putin utrpěl zranění při souboji v judu. Dnes už hrál hokej, výsledek …

15.02.2019 16:02 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v…

Ruské bombardéry kroužily nad Japonským mořem, mohou nést jaderné zbraně

15.02.2019 15:29 Ruské strategické bombardéry schopné nést jaderné zbraně dnes podnikly cvičné lety nad Japonským a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama