Byli opravdu Američané na Měsíci? Z Ruska přišla záhadná slova, něco se chystá

Dmitrij Rogozin, šéf ruské kosmické agentury Roskosmos se nechal slyšet, že Moskva vyšle na Měsíc vlastní misi. Jejím úkolem bude zjistit, zda tam Američané v minulosti skutečně přistáli.

Přidejte svůj názor 49 komentářů

NASA zveřejnila unikátní snímky z misí Apollo

„Stanovili jsme si za cíl letět tam a ověřit, zda tam byli nebo ne,“ řekl Rogozin časopisu Time v odpovědi na otázku, jestli se NASA skutečně podařilo před téměř padesáti lety přistát na Měsíci.

Šéf Roskosmu se usmíval a z nahrávky, kterou zveřejnil na svém twitterovém účtu se zdá, že svoje prohlášení nemyslel vážně. Pravdou ale zůstává, že vzhledem k Rogozinovým plánům a snům si tím nikdo není jistý.

(Ne)přistání na Měsíci je dlouhodobě jednou z nejpopulárnějších konspiračních teorií. Americká vláda podle ní celou operaci jen fingovala a filmové záběry dokazující Americkou přítomnost tajně natočila v pozemských studiích.

Popularitě této teorie nahrává i skutečnost, že NASA nedopatřením přišla o originální filmové záběry z roku 1969 a musela je nahradit restaurováním záběrů vysílaných v televizi.

Dmitrij Rogozin je bývalý ruský vicepremiér, který měl na starost zbrojní a vesmírný průmysl. V čele Roskosmosu stojí od května 2018 a je známý například svoji touhou kolonizovat Měsíc nebo připojit Arktidu k Rusku. Je proto otázkou, jestli jde z jeho strany opravdu o vtip.

Vstupte do diskuze (49)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lukašenko se obul do Ruska. Obvinil ho z pokusu o anexi

14.12.2018 17:41 Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko se dnes neobvykle ostře obořil na Moskvu, kterou obvinil z…

Česko vydalo do Ruska podvodníka, z lidí vylákal přes miliardu rublů

14.12.2018 16:59 Česká republika vydala Rusku hledaného ruského občana Jevgenije Markova, který podle ruských…

Kosovo navzdory varování schválilo vznik armády. Hrozí válka?

14.12.2018 16:36 Aktualizováno Kosovský parlament dnes za bojkotu srbských poslanců schválil velkou většinou transformaci…

Papež přijal Kisku, dostal od něj vánoční ozdoby

14.12.2018 14:37 Slovenský prezident Andrej Kiska dnes zavítal na audienci k papeži Františkovi, kterému jako dar…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama