Peskov zavařil Trumpovi? Byl v kontaktu s právníkem Cohenem, hned vysvětlil proč

Bývalý právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen kontaktoval Kreml s žádostí o pomoc při realizaci Trumpova plánu postavit v Moskvě mrakodrap. Novinářům to řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov a přečetl jim pasáže z několika Cohenových e-mailů. Informovala o tom dnes agentura TASS.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Peskov, Dmitrij
doporučujeme

Podle Peskova se dopisy týkaly záměru postavit v ruské metropoli mrakodrap. Kreml prý Cohenovi doporučil, aby se s věcí obrátil na mezinárodní investiční fórum v Petrohradě.

Cohen se tento týden soudu v New Yorku přiznal ke lži o Trumpově realitním záměru v Rusku. řekl, že loni Kongresu poskytl nepravdivé písemné svědectví a že jeho motivem byla oddanost Trumpovi.

Peskov dnes řekl, že je pravda, co se píše v americkém tisku o jeho kontaktech s Cohenem. "Je to tak a já vysvětlím proč. Moje e-mailová adresa je veřejná. Každý týden dostáváme desítky e-mailů od lidí, kteří chtějí něco postavit nebo zlepšit vztahy, i od obyčejných občanů, což je nejdůležitější," řekl dnes Peskov.

Několik dopisů ukázal a pasáže z nich přečetl. Sdělil také, že pracovníci prezidentova úřadu se s Cohenem spojili, aby zjistili, proč se obrátil na administrativu. "Odkázali jsme ho na petrohradské fórum," dodal Peskov.

List Kommersant k věci napsal, že Cohen tento týden doznal, že v roce 2016 vznikly kolem plánu výstavby Trump Tower v Moskvě nějaké problémy a že ho tehdy Trump pověřil, aby napsal jednomu spolupracovníkovi ruského prezidenta Vladimira Putina a požádal ho, aby s projektem pomohl. Podle Kommersantu ale z Ruska žádná odpověď nepřišla, takže byl projekt uzavřen.

Cohen ve svém doznání soudu řekl, že poskytl dvěma kongresovým výborům nepravdivé informace ve snaze vyvolat dojem, že tento projekt skončil před únorem 2016, kdy se konalo volební shromáždění v Iowě a zahájilo primární volby.

Trump sám řekl, že si nepamatuje, kdy od moskevského projektu ustoupil, a Cohena označil za člověka, který se snaží dosáhnout mírnějšího trestu. Už v srpnu se totiž právník přiznal k porušení zákonů v osmi bodech včetně porušení zákona o financování volební kampaně. To se týkalo jeho snahy zaplatit dvěma ženám za mlčení o jejich údajném románku s Trumpem.

V USA se vyšetřuje možný vliv Ruska na americké prezidentské volby v roce 2016. Trump to označuje za hon na čarodějnice a vazbu na Rusy popírá.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V uzavřené zóně u Černobylu hoří 20 hektarů lesa

04.04.2020 20:51 V uzavřené zóně u někdejší jaderné elektrárny Černobyl na severu Ukrajiny hoří asi 20 hektarů lesa.…

Těhotná snoubenka britského premiéra má příznaky covid-19

04.04.2020 19:46 Carrie Symondsová, snoubenka britského premiéra Borise Johnsona, s nímž začátkem léta čeká první…

Kyjev posílá 20 zdravotníků do Itálie. Mají získat zkušenosti v boji s…

04.04.2020 18:50 Ukrajina, která očekává v příštích týdnech strmý nárůst počtu lidí nakažených koronavirem, dnes…

V Británii přibylo 708 mrtvých, to je zatím nejvíce za den

04.04.2020 17:08 Aktualizováno Počet obětí koronaviru v Británii za poslední den stoupl o 20 procent na 4313. Informuje o tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy