Historická návštěva? Papež František v únoru zavítá do Spojených arabských emirátů

Papež František se příští rok v únoru ve Spojených arabských emirátech zúčastní mezináboženské konference. Půjde o první návštěvu nejvyššího představitele katolické církve v jedné ze zemí Perského zálivu. S odvoláním na dnešní sdělení Vatikánu o tom informoval web televize Al-Džazíra.

Přidejte svůj názor

Papež František

Papež do SAE přijede na pozvání korunního prince Abú Zabí šajcha Muhammada bin Zajda Nahajána a místní katolické komunity. Návštěva se bude konat od 3. do 5. února.

Návštěva ve Spojených arabských emirátech, stejně jako návštěva Egypta, poukazuje na zásadní význam, který papež přikládá mezináboženskému dialogu, uvedl papežův mluvčí Greg Burke. Papež František v minulosti navštívil například arabsky mluvící státy, jako jsou Egypt či Libanon. Nadcházející cesta do SAE bude ale první papežskou návštěvou země Perského zálivu.

Hlavním tématem cesty, která má v logu holubici nesoucí olivovou ratolest, je mír. Papež František tak nejspíše bude vyzývat k dialogu mezi muslimy a křesťany, ale také bude hovořit o nastolení míru v regionu, píše Al-Džazíra.

Jednaosmdesátiletý papež SAE navštíví týden po návratu z Panamy. V březnu ho pak čeká cesta do Maroka; zvažuje se také možnost, že příští rok navštíví Japonsko. V říjnu Vatikán naznačil, že papež chce navštívit i Severní Koreu.

Ve Spojených arabských emirátech podle loňských vládních údajů žije 900.000 křesťanů. Velkou část migrujících pracovníků z Filipín a Indie tvoří katolíci. Celkem je podle televize Al-Džazíra v SAE deset katolických kostelů.

V sousedních státech Perského zálivu, tedy v Kataru, Ománu, Bahrajnu, Kuvajtu a Saúdské Arábii, také žijí statisíce katolíků. Saúdská Arábie ale na veřejnosti zakazuje praktikovat jiná náboženství než islám, a tak v zemi není jediný kostel.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velká Británie přichází s tvrdou imigrační politikou. Dotkne se i Čechů

19.12.2018 09:30 Velká Británie se připravuje na odchod z Evropské Unie. Jednou ze změn má být i nový imigrační…

Kosovská armáda? Do krize se vložil Trump, poslal ostrý dopis Thaçimu

19.12.2018 07:28 Americký prezident Donald Trump zaslal svému kosovskému protějšku Hashimu Thaçimu dopis, v němž ho…

Zvrat u Michaela Schumachera? Legendární pilot F1 byl odpojen od dýchacích…

18.12.2018 22:31 Aktualizováno 29. prosince to bude už pět let od tragické nehody Michaela Schumnachera. Někdejší pilot Formule 1…

Ruský pošťák přišel o práci kvůli "kritickému razítku", zastal se ho soud

18.12.2018 18:20 Petrohradský poštovní doručovatel dnes vysoudil 210.000 rublů (přes 70.000 Kč) na ruské státní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama