La Manche zaplavili uprchlíci. Závažný problém, říkají Britové

Nárůst počtu migrantů, kteří se snaží z Francie do Británie dostat na loďkách a člunech, je podle britského ministra vnitra Sajid Javid "závažným incidentem". O situaci chce jednat se svým francouzským protějškem, neboť je podle něj jen otázkou času, kdy někdo při pokusu překonat Lamanšský průliv přijde o život.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

uprchlíci
doporučujeme

V posledních dnech se průliv mezi Francií a Británií pokusilo překonat téměř sedm desítek migrantů. Dnes britská pohraniční stráž zadržela 12 mužů ze Sýrie a Íránu, kteří se na cestu Lamanšským průlivem vydali na nafukovacích člunech.

Podle britských úřadů jsou za aktuálním nárůstem počtu migrantů, kteří se na cestu na Britské ostrovy vydávají na člunech, organizované skupiny pašeráků lidí. Taková cesta je přitom vzhledem k rušné lodní dopravě v Lamanšském průlivu i nevypočitatelnému zimnímu počasí značně nebezpečná.

Ministr vnitra Javid se chce o víkendu telefonicky spojit se svým francouzským protějškem Christophem Castanerem. Své podřízené z pohraniční stráže, imigračního úřadu a policejní jednotky bojující s organizovaným zločinem dnes vyzval, aby ho denně o vývoji situace informovali.

V minulosti se migranti z Francie do Británie snažili dostat především tak, že se ukryli na trajektech nebo v kamionech směřujících do Británie tunelem pod kanálem La Manche.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Severní Makedonie je novým, již třicátým členem NATO

27.03.2020 19:54 Severní Makedonie se dnes stala 30. členem NATO. Západobalkánské zemi se kvůli řeckým námitkám…

Británie ve válce s koronavirem. Vznikají dočasné nemocnice

27.03.2020 19:34 Po Londýnu se mají kvůli krizi způsobené nemocí COVID-19 otevřít rozsáhlé polní nemocnice také v…

Boris Johnson se nakazil koronavirem, onemocněl i ministr zdravotnictví…

27.03.2020 18:33 Aktualizováno Britský premiér Boris Johnson se nakazil koronavirem. Na twitteru uvedl, že má jen mírné příznaky a…

Muž údajně chystal teroristický útok v Krasnodaru, dopisoval si s…

27.03.2020 14:21 V jihoruském městě Krasnodaru bezpečnostní orgány zabránily hrozícímu bombovému útoku. Informovala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama