La Manche zaplavili uprchlíci. Závažný problém, říkají Britové

Nárůst počtu migrantů, kteří se snaží z Francie do Británie dostat na loďkách a člunech, je podle britského ministra vnitra Sajid Javid "závažným incidentem". O situaci chce jednat se svým francouzským protějškem, neboť je podle něj jen otázkou času, kdy někdo při pokusu překonat Lamanšský průliv přijde o život.

uprchlíci
doporučujeme

V posledních dnech se průliv mezi Francií a Británií pokusilo překonat téměř sedm desítek migrantů. Dnes britská pohraniční stráž zadržela 12 mužů ze Sýrie a Íránu, kteří se na cestu Lamanšským průlivem vydali na nafukovacích člunech.

Podle britských úřadů jsou za aktuálním nárůstem počtu migrantů, kteří se na cestu na Britské ostrovy vydávají na člunech, organizované skupiny pašeráků lidí. Taková cesta je přitom vzhledem k rušné lodní dopravě v Lamanšském průlivu i nevypočitatelnému zimnímu počasí značně nebezpečná.

Ministr vnitra Javid se chce o víkendu telefonicky spojit se svým francouzským protějškem Christophem Castanerem. Své podřízené z pohraniční stráže, imigračního úřadu a policejní jednotky bojující s organizovaným zločinem dnes vyzval, aby ho denně o vývoji situace informovali.

V minulosti se migranti z Francie do Británie snažili dostat především tak, že se ukryli na trajektech nebo v kamionech směřujících do Británie tunelem pod kanálem La Manche.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boje v Karabachu pokračují, Pompeo podnikl pokus o ukončení konfliktu

23.10.2020 21:06 Aktualizováno Arménské a ázerbájdžánské síly dnes pokračovaly v bojích o Náhorní Karabach, zatímco Spojené státy…

Wales čeká předvánoční lockdown, v Manchesteru se zpřísnila opatření

23.10.2020 13:18 Dalších šest milionů Britů se bude muset ode dneška řídit přísnějšími pravidly v boji s šířením…

Rusko i Ukrajina hlásí nové rekordy. Počet nakažených covidem roste

23.10.2020 10:51 Rusko a Ukrajina zaznamenaly nejvíce nově potvrzených případů koronaviru za den od začátku pandemie…

Čína kritizovala Británii za vízovou nabídku pro Hongkong

23.10.2020 08:43 Úřad čínského ministerstva zahraničí v Hongkongu dnes vyzval Británii, aby "okamžitě napravila své…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama