Zákaz bonbonů i turbín. Rusko rozšířilo obchodní sankce vůči Ukrajině

Ruská vláda oznámila, že rozšířila zákaz dovozu zboží z Ukrajiny, jenž se dotkne zejména potravin a také průmyslových výrobků. Příslušné nařízení se seznamem více než pěti desítek druhů zboží, jehož import se zakazuje, bylo zveřejněno na oficiálním webu kabinetu premiéra Dmitrije Medveděva.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Dmitrij Medveděv
doporučujeme

Na černé listině je podle agentury TASS například pšenice, chleba, moučné výrobky, ovoce, zelenina, ryby, pivo, víno, lihoviny, bonbony a čokoláda. Týká se to ale mimo jiné i traktorů, turbín, různých motorů, generátorů elektrické energie, transformátorů, papíru nebo dřevotřískových desek.

Medveděv sdělil, že se jedná o odvetné opatření za sankční omezení přijatá Ukrajinou vůči Rusku. Tisková služba vlády k tomu uvedla, že Rusko může tato "speciální ekonomická opatření" zrušit, pakliže Ukrajina zruší své sankce.

Ukrajinská vláda 18. prosince prodloužila platnost dříve přijatého embarga na dovoz hlavně potravinářského zboží z Ruska do roku 2020. Příslušný seznam obsahuje více než 30 položek. Do Ukrajiny je z Ruska zakázán import moučných výrobků, masa, ryb, čokoládových bonbonů, kávy, černého čaje, dětské výživy, ale například také lokomotiv a vagonů.

Rusko už 25. prosince rozšířilo seznam ukrajinských politiků a společností, na něž uvalilo odvetné sankce. Mezi nově postiženými fyzickými osobami je například náčelník ukrajinské rozvědky, starosta města Oděsy a řada poslanců. Seznam společností doplnily firmy působící v oblasti obrany a energetiky

Vztahy mezi Ukrajinou a Ruskem spadly na bod mrazu po ruské okupaci a následné anexi Krymského poloostrova v roce 2014 a po vzpouře proruských separatistů na východě Ukrajiny podpořené všestranně Moskvou.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron jako bojovník proti elitám? Prezident Francie chystá radikální krok

26.04.2019 09:19 Francouzský prezident Emmanuel Macron se chystá zavřít elitní vzdělávací instituci École Nationale…

loading...

Putin poprvé komentuje ukrajinské volby. Zelenskému poslal vzkaz ohledně…

25.04.2019 22:29 Aktualizováno Pokud bude nově zvolený ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj plnit minské mírové dohody, Rusko…

Řecký letoun přistál bez povolení v Kišiněvě. Prý šlo o žert

25.04.2019 20:44 Na letišti v Kišiněvu bez povolení přistál letoun Boeing 737 řecké společnosti Blue Bird Aviation.…

Norsko uzavře i poslední výzkumný jaderný reaktor

25.04.2019 20:39 Norsko po více než 50 letech provozu natrvalo uzavře svůj poslední výzkumný jaderný reaktor.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama