Macronův exporadce, který mlátil demonstranty, vrátil diplomatické pasy

Bývalý bezpečnostní poradce francouzského prezidenta Emmanuela Macrona Alexandre Benalla vydal policii diplomatické pasy, které podle médií po odchodu z Elysejského paláce dál neoprávněně používal. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informovala agentura AFP. Kauza kolem Benallových cestovních dokumentů na konci minulého roku otřásla pozicí francouzského prezidenta, již tak oslabenou protesty sociálního hnutí žlutých vest.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Alexandre Benalla
doporučujeme

Benalla podle AFP diplomatické pasy nevrátil ministerstvu zahraničí, ale vydal je vyšetřovatelům, kteří se zabývají případem jejich údajného zneužití.

Policie se začala podezřením ze "zneužití důvěry" zabývat v prosinci poté, co investigativní server Mediapart informoval, že Benalla v uplynulých měsících vycestoval s diplomatickým dokumentem do několika afrických zemí a do Izraele. V září přitom během slyšení v Senátu uvedl, že své dva diplomatické pasy v létě při odchodu z funkce bezpečnostního poradce nechal v kanceláři v Elysejském paláci.

Ze služeb prezidenta Macrona musel Benalla odejít již loni v létě poté, co byly zveřejněny záběry z prvomájové demonstrace. Na tu byl tehdejší bezpečnostní poradce prezidenta pozván policií jako pozorovatel, avšak podle kamerových snímků se aktivně zapojil do policejního zásahu. Kamera jej zachytila, jak v civilním oblečení, ale s policejní helmou na hlavě, účastníky demonstrace bije. Vyšetřování čelí Benalla právě i kvůli tomuto incidentu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zelenskyj otevřel most na území separatistů. Tanky na něj nemohou

20.11.2019 19:35 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes otevřel nový most vedoucí do separatisty ovládané…

Srbskem otřásá velká špionážní aféra. V hlavní roli je Rusko +VIDEO

20.11.2019 17:24 Aktualizováno V Srbsku se rozvíjí špionážní aféra kolem možného verbování srbských zpravodajských agentů Rusy,…

Bude na Kanárech obří dalekohled? Projekt může dostat zelenou

20.11.2019 17:12 Kanárským ostrovům se zvýšila naděje, že na jejich území bude postaven třicetimetrový dalekohled.…

Ukrajina si stěžuje: Rusové vrátili lodě v bídném stavu, odmontovali i…

20.11.2019 17:07 Plavidla zabavená loni Ruskem a vrácená v pondělí Ukrajině jsou ve velmi špatném stavu a neschopná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama