Pronásledování homosexuálů? Teror v Čečensku pokračuje, píšou opoziční média

V severokavkazském Čečensku bylo nedávno zadrženo několik lidí s odůvodněním, že jsou podezřelí z homosexuality. Oznámila to dnes ruská opoziční média. Zpráva přišla půldruhého roku po informacích, že v Čečensku bylo zadrženo víc než sto gayů, z nichž někteří byli mučeni a zavražděni. Místní úřady zprávy popírají s tím, že v regionu žádní homosexuálové nejsou.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ramzan Kadyrov
doporučujeme

Několik mužů a žen je podle ruského aktivisty Igora Kočetkova vězněno od konce prosince. Jejich přesný počet ani místo jejich věznění nejsou známy. Informaci o zadrženích dnes potvrdil i ruský opoziční list Novaja gazeta.

Čečensko řídí pevnou rukou a s podporou Kremlu Ramzan Kadyrov, který v republice prosazuje konzervativní islámské zákony. Homosexualita se dlouhodobě setkává s nevolí v celém Rusku, na severu Kavkazu jsou nicméně příslušníci gay komunity vystaveni represím, při nichž jde podle svědků často i o život.

Svědectví o pronásledování homosexuálů vydal nedávno Maxim Lapunov, jehož zadrželi neznámí civilisté v centru metropole Grozného. Vězněn a bit byl dva týdny, propuštěn byl až po podepsání dokumentu, v němž svým věznitelům slíbil mlčení. Jeho případem se podle agentury AP zabývá od prosince Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská pomoc Madurovi? Dvě letadla údajně dopravila do Venezuely vojáky a…

25.03.2019 18:06 Aktualizováno Dvě ruská vojenská letadla dopravila do Venezuely stovku vojáků a 35 tun materiálu v rámci …

Týden do prezidentských voleb na Ukrajině: Komik Zelenskyj v průzkumech…

25.03.2019 16:46 Ukrajinský komik Volodymyr Zelenskyj, který v populárním televizním seriálu hraje fiktivního…

Stala se AfD proimigrantskou stranou? Založila skupinu Noví Němci, tvoří…

25.03.2019 16:46 Německá protiimgrantská strana Alternativa pro Německo (AfD) se rozhodla k nečekanému kroku.…

Údajný ukrajinský agent přeběhl k Rusům, viní Kyjev z terorismu

25.03.2019 14:10 Aktualizováno Moskva týden před prvním kolem ukrajinských prezidentských voleb prezentovala novinářům údajného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama