Nová vlna sexuálních útoku v Evropě. Uprchlíci si za oběti vybírají i děti

Skandinávské země patří k těm atraktivnějším evropským destinacím pro migranty, Finsko však na vlastní kůži poznává, že někteří z nich nejsou ochotni se přizpůsobit. Za rostoucím počtem sexuálních zneužití dospělých i dětí totiž často stojí právě cizinci.

Přidejte svůj názor 58 komentářů

Finsko, ilustrační foto
doporučujeme

Ve Finsku přibylo za uplynulé dva kalendářní roky případů znásilnění. Podle tamních úřadů vzrostl jejich počet o 7,5 % na 1338. Finská policie během tohoto týdne rovněž oznámila, že ve 25 % případů figurují zahraniční občané. Cizinci přitom tvoří jen 5 % finské populace.

Předběžná čísla rovněž hovoří o tom, že cizinci byli podezřelí v 19 % případů sexuálního zneužití dětí a dokonce ve třetině všech případů znásilnění během roku 2018.

Největší nárůst zaznamenalo finské hlavní město Helsinky, kde v předchozích dvanácti měsících zaznamenali o 60 případů víc než v roce předchozím. Čísla u sexuálních útoků na nezletilé jsou ještě hrozivější, protože vzrostla téměř na dvojnásobek. 205 případů působí v ostrém kontrastu proti předloňským 121.

Cizinci byli podezřelí ve více než polovině případů znásilnění a třetině případů sexuálního zneužití dítěte ve finském hlavním městě. „Počet případů v Helsinkách je značným způsobem vyšší,“ připustil šéf Národní policejní rady Pekka Heikkanen.

Série sexuálních útoků v nedávné době otřásla i dvousettisícovým městem Oulu. Výrazně tam totiž přibylo hlášení o případech sexuálního zneužívání nezletilých, v nichž figurovalo několik mužů s imigrantským pozadím.

Loading...
Vstupte do diskuze (58)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyhrál Putin, nebo Zelenskyj? Média analyzují summit o ukrajinské krizi

10.12.2019 12:32 Diplomaticky řečeno za remízu označil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj výsledky pařížského…

Rusko učinilo USA nabídku, která se neodmítá? Ve Washingtonu mají jasno

10.12.2019 12:00 NÁZOR - Nestává se příliš často, aby Kreml zveřejnil přepis slov ruského prezidenta Vladimira…

Zvrat v ukrajinské krizi? Putin a Zelenskyj poprvé tváří v tvář. Na tomto…

10.12.2019 07:19 Ruský prezident Vladimir Putin a jeho ukrajinský protějšek Vladimir Zelenskyj se v pondělí poprvé…

V Paříži se schází normandská čtyřka, řeší se mír na Ukrajině

09.12.2019 20:37 Aktualizováno Prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj se dnes poprvé v Paříži setkali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama