Rusko si došláplo na Facebook a Twitter. Mají měsíc na nápravu, pak bude zle

Ruský úřad dohlížející na komunikační trh, Roskomnadzor, dnes zahájil správní řízení vůči společnostem Facebook a Twitter, které ve stanovené lhůtě nepředložily konkrétní plány a termíny ohledně zřízení databází svých uživatelů v Rusku. Oznámila to agentura Interfax. Obě firmy mají měsíc na nápravu, jinak proti nim úřad podnikne konkrétní kroky, varoval šéf Roskomnadzoru.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Twitter
doporučujeme

"V důsledku toho, že do pátku jsme dostali jen formální odpovědi společností Facebook a Twitter, které neobsahují konkrétní informace o umístění databází ruských uživatelů na území Ruské federace, anebo informace, dokdy se tak stane, Roskomnadzor dnes zahajuje správní řízení vůči oběma společnostem," řekl Interfaxu Alexandr Žarov, který stojí v čele zmíněného úřadu.

Roskomnadzor 17. prosince zaslal oběma firmám dopisy s upozorněním, že musejí respektovat ruské zákony, které vyžadují, aby údaje o ruských uživatelích byly uchovávány v Rusku. Odpovědět měly do 30 dnů, tedy do 17. ledna 2019, připomněl Interfax a dodal, že v pátek Roskomnadzor oznámil, že odpovědi dostal.

Pokud společnosti požadavek odmítnou, anebo jej budou ignorovat, dostanou pokutu, která v současnosti činí 5000 rublů (asi 1700 Kč), a znovu se od nich bude požadovat lokalizace databází, pohrozil Ždanov loni v prosinci podle Interfaxu.

Agentura Reuters poznamenala, že v současnosti mají ruské úřady k dispozici pouze pokuty, sahající po několik tisíc dolarů, anebo mohou zablokovat přístup na internetu, ale Moskva pomýšlí zavést citelnější finanční postih pro technologické firmy, které se nepodřídí ruským zákonům.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bandera? Zeman jen opakuje ruskou propagandu, zlobí se ukrajinský historik

20.04.2019 09:43 Stepan Bandera, jeden z kontroverzních vůdců ukrajinských nacionalistů za druhé světové války,…

Do Kosova se vrátily ženy a děti džihádistů IS. Kolem vládní operace jsou…

20.04.2019 07:44 Na letiště v kosovském hlavním městě Priština dnes dosedl letoun s ženami a dětmi kosovských…

TASS odtajnil na internetu průvodce táborů Gulag

20.04.2019 05:41 Ruská státní agentura TASS zpřístupnila na internetu soubor informací a archivních dokumentů, které…

Karneval na oslavu Vučiče: Do Bělehradu se sjely desítky tisíc lidí,…

19.04.2019 20:57 Aktualizováno Desítky tisíc demonstrantů se dnes shromáždily v srbské metropoli na podporu prezidenta Aleksandra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama