Z moskevské galerie zmizel vzácný obraz, krádež byla velmi troufalá

Neznámí pachatelé dnes z proslulé moskevské Treťjakovské galerie ukradli krajinomalbu ruského malíře řeckého původu Archipa Kuindžiho. Podle moskevské policie byla krádež velmi troufalá, stala se během Kuindžiho souborné výstavy, kdy byla galerie plná lidí. Podle záznamů z videokamer dva zloději obraz jednoduše sundali ze zdi a odnesli.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Umění

Všichni návštěvníci museli galerii opustit a absolvovat osobní prohlídku. Policie objekt obklíčila, ale stopy po pachatelích očividně nemá. Podle agentury TASS moskevské policejní velitelství zřejmě požádá o spolupráci mezinárodní policejní organizaci Interpol. Zloději prý mohli obraz ukrást na zakázku.

Obraz "Aj-Petri. Krym" nazvaný podle jednoho z krymských vrcholů vytvořil Kuindži v roce 1908, podle ruských médií je pojištěn na 12 milionů rublů (čtyři miliony korun). V roce 2008 byla jedna z Kuindžiho prací v aukční síni Sotheby's vydražena za tři miliony dolarů (67 milionů korun).

Treťjakovská galerie se stala terčem zlodějů a vandalů už několikrát. Loni v květnu jeden z návštěvníků vážně poničil mistrovské plátno malíře Ilji Repina nazvané "Ivan Hrozný a jeho syn Ivan". Muž kovovou tyčí prorazil ochranné sklo a obraz na několika místech protrhl.

Minulý týden neznámí pachatelé ukradli z moskevského Státního historického muzea vzácnou ikonu ze 16. století v hodnotě čtyř milionů rublů.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrůzné činy církve: Záznamy o sexuálním zneužívání byly ničeny, prozradil…

23.02.2019 12:56 Aktualizováno Církevní představitelé ničili dokumenty, které mohly usvědčit pachatele sexuálního zneužívání…

Která země má nejrychlejší hackery na světě? Výsledky vás možná překvapí

23.02.2019 11:31 Ruským státem podporovaní hackeři jsou nejrychlejší na světě. Tvrdí to americká kybernetická…

Šamani obětovali velbloudy "pro velikost Ruska", VIDEO vyvolalo pozdvižení

23.02.2019 08:24 Pozdvižení v Rusku vyvolal obřad sibiřských šamanů, kteří obětovali a spálili pět velbloudů, "aby…

Švýcar bojoval v Sýrii proti IS, soud ho potrestal

22.02.2019 20:10 Pokutu 500 švýcarských franků (11.300 korun) uložil dnes soud bývalému vojákovi švýcarské armády…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama