Z moskevské galerie zmizel vzácný obraz, krádež byla velmi troufalá

Neznámí pachatelé dnes z proslulé moskevské Treťjakovské galerie ukradli krajinomalbu ruského malíře řeckého původu Archipa Kuindžiho. Podle moskevské policie byla krádež velmi troufalá, stala se během Kuindžiho souborné výstavy, kdy byla galerie plná lidí. Podle záznamů z videokamer dva zloději obraz jednoduše sundali ze zdi a odnesli.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Umění
doporučujeme

Všichni návštěvníci museli galerii opustit a absolvovat osobní prohlídku. Policie objekt obklíčila, ale stopy po pachatelích očividně nemá. Podle agentury TASS moskevské policejní velitelství zřejmě požádá o spolupráci mezinárodní policejní organizaci Interpol. Zloději prý mohli obraz ukrást na zakázku.

Obraz "Aj-Petri. Krym" nazvaný podle jednoho z krymských vrcholů vytvořil Kuindži v roce 1908, podle ruských médií je pojištěn na 12 milionů rublů (čtyři miliony korun). V roce 2008 byla jedna z Kuindžiho prací v aukční síni Sotheby's vydražena za tři miliony dolarů (67 milionů korun).

Treťjakovská galerie se stala terčem zlodějů a vandalů už několikrát. Loni v květnu jeden z návštěvníků vážně poničil mistrovské plátno malíře Ilji Repina nazvané "Ivan Hrozný a jeho syn Ivan". Muž kovovou tyčí prorazil ochranné sklo a obraz na několika místech protrhl.

Minulý týden neznámí pachatelé ukradli z moskevského Státního historického muzea vzácnou ikonu ze 16. století v hodnotě čtyř milionů rublů.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský kosmodrom Vostočnyj v ohrožení, blíží se stepní požár

26.04.2019 13:13 K ruskému kosmodromu Vostočnyj se nebezpečně blíží stepní požár, který vznikl při neopatrném pálení…

Ruská propaganda píše o Česku: V Praze proti Bruselu protestovalo 25 tisíc…

26.04.2019 12:43 Aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se včera sešly stovky lidí,kteří se zúčastnily demonstrace sněmovního…

Český turista vypadl z okna hotelu v Tatrách. Důvod překvapil i lékaře

26.04.2019 11:46 Aktualizováno Devětatřicetiletý český turista z Brna se těžce zranil při pobytu v slovenských Tatrách. Vypadl z…

Kauza Huawei bobtná. Ve světě je opět poprask, do akce se chystá policie

26.04.2019 11:34 Oznámení britského deníku Daily Telegraph, že britská Národní bezpečnostní rada schválila, aby se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama