Exodus Ukrajinců: V cizině jich pracuje přes pět milionů, nejvíc v Rusku

V zahraničí pracuje přes pět milionů Ukrajinců a víc než třetina dospělých obyvatel země by se chtěla o práci v cizině ucházet. Agentuře Unian to řekl šéf Všeukrajinského sdružení organizací pro práci v zahraničí Vasyl Voskobojnyk. Nejvíc Ukrajinců pracuje v Rusku, kam za prací odešly tři miliony obyvatel zhruba pětačtyřicetimilionové Ukrajiny.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ukrajina, ilustrační foto
doporučujeme

V Polsku podle Voskobojnyka pracují dva miliony Ukrajinců, v České republice prý nanejvýš 120.000. Údaje českého statistického úřadu hovoří o tom, že v roce 2017 pracovalo v Česku 80.000 Ukrajinců a o příchod dalších je zájem. Kvóta pro jejich přijímání by se od letošního dubna měla podle vládního návrhu zdvojnásobit na 40.000 ročně.

Přesné údaje o počtu Ukrajinců pracujících v cizině nejsou, upozornil Voskobojnyk. Ukrajinské úřady se podle něj mohou opírat jen o odhady a o údaje Mezinárodního měnového fondu (MMF), podle něhož pracuje v zahraničí 3,2 milionu Ukrajinců.

Ukrajinský ministr sociální politiky Andrij Reva agentuře Unian řekl, že "do procesu pracovní migrace" je zapojeno sedm až devět milionů Ukrajinců včetně 3,2 milionu, kteří jsou v cizině nastálo.

Podle průzkumu ukrajinské sociologické služby Rejting o práci v zahraničí stojí 35 procent Ukrajinců. Hlavním důvodem je lepší výdělek a větší životní možnosti. Podle ukrajinské Národní banky poslali Ukrajinci pracující v zahraničí v loňském roce domů 11 miliard dolarů (250 miliard korun).

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská propaganda píše o Česku: V Praze proti Bruselu protestovalo 25 tisíc…

26.04.2019 15:39 Aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se včera sešly stovky lidí,kteří se zúčastnily demonstrace sněmovního…

loading...

Ruský kosmodrom Vostočnyj v ohrožení, blíží se stepní požár

26.04.2019 13:13 K ruskému kosmodromu Vostočnyj se nebezpečně blíží stepní požár, který vznikl při neopatrném pálení…

Český turista vypadl z okna hotelu v Tatrách. Důvod překvapil i lékaře

26.04.2019 11:46 Aktualizováno Devětatřicetiletý český turista z Brna se těžce zranil při pobytu v slovenských Tatrách. Vypadl z…

Kauza Huawei bobtná. Ve světě je opět poprask, do akce se chystá policie

26.04.2019 11:34 Oznámení britského deníku Daily Telegraph, že britská Národní bezpečnostní rada schválila, aby se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama