V Dánsku odsoudili ženu, která synovi pouštěla žilou. Jednou týdně mu brala půl litr krve

Na čtyři roky do vězení dnes poslal soud v Dánsku 36letou psychicky nemocnou ženu, která svému synovi pravidelně pouštěla žilou. Středověkou praktiku na svém dítěti prováděla jednou týdně po dobu pěti let, informovala agentura AFP.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto.
doporučujeme

Žena, která pracovala jako zdravotní sestra, pomocí katétru odvedla z těla svého syna krev nejméně stodesetkrát. A to v době, kdy mu bylo od jednoho do šesti let, uvedl soud v západodánském Herningu. Podle agentury AP chlapci odčerpala z těla při jednom zákroku půl litru krve.

Nesrovnalosti při krevních vyšetřeních v nemocnici, kde chlapec pravidelně přijímal transfúze, sváděla žena na vzácnou chorobu kostní dřeně. Lékaři ale nakonec pojali podezření a nahlásili ženu na policii. Vyšetřovatelům se následně podařilo ženu při krvavé praktice natočit na skrytou kameru.

"Nebylo to vědomé rozhodnutí. Nevím, kdy jsem začala dělat to, na co jsem neměla právo. Stalo se to postupně," uvedla u soudu žena.

Soud nařídil vypracovat psychiatrický posudek a ten uvádí, že odsouzená zdravotní sestra, která svou profesi již nesmí vykonávat, trpí Münchhausenovým syndromem. To je duševní porucha, kdy postižený předstírá fyzickou či psychickou nemoc, pro kterou je následně léčen. V tomto konkrétním případě jde o syndrom takzvaně v zastoupení, kdy postižený předstírá nemoc u osoby, která je na něm závislá. Obvykle tím chce upoutat pozornost na své vlastní utrpení, poznamenala agentura AFP.

Ženin syn, kterému je nyní sedm let, žije u svého otce.

Loading...
Témata: dánsko | krev | děti | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Paříži se schází normandská čtyřka, řeší se mír na Ukrajině

09.12.2019 20:37 Aktualizováno Prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj se dnes poprvé v Paříži setkali…

Rusko odsoudilo ukrajinského exministra za útok na velvyslanectví

09.12.2019 17:04 Bývalý ukrajinský ministr a poslanec Mykola Ruďkovskyj byl dnes v Moskvě odsouzen na dva roky…

Ruští špióni v Srbsku? Prezident Vučić otočil, třaskavá kauza zametena pod…

09.12.2019 13:03 Srbské úřady nijak nevyšetřují nedávno odhalenou špionážní aféru kolem možného verbování srbských…

Peklo v Oděse: Počet mrtvých při požáru školy roste, čtyři lidé pohřešováni

09.12.2019 11:17 Počet obětí požáru, který vypukl minulou středu ve škole v Oděse na jihu Ukrajiny, stoupl na 12,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama