Jak si žijou kumpáni prezidenta Putina? Navalnyj zveřejnil skandální informace

Příbytky šéfů ruských polostátních firem z okolí prezidenta Vladimira Putina se začínají místo ve stovkách počítat spíše v tisících metrech čtverečních a jejich cena dosahuje řádově miliard rublů. Alespoň podle hlavního Putinova kritika, opozičního předáka a blogera Alexeje Navalného. Ten na vítěze soutěže o nejluxusnější byt pasoval patrona ruských zbrojovek Sergeje Čemezova.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Vladimír Putin
doporučujeme

Respektive jeho manželku Jekatěrinu Ignatovovou, na jejíž jméno je napsáno vlastnictví dvou "nebytových prostor" o celkové ploše 1434 metrů čtverečních.

Za tímto "maskováním" se podle Navalného skrývá luxusní dvoupodlažní byt za přinejmenším pět miliard rublů (asi 1,7 miliardy Kč) nad moskevským hotelem Four Seasons, postaveném na místě stalinského hotelu Moskva u Rudého náměstí naproti Kremlu.

zdroj: YouTube

Čemezov stojí v čele státní korporace Rostech, sdružující zbrojařské a strojírenské podniky. "Tento člověk řídí půlku Ruska," tvrdí Navalnyj. "Nevadí, že ničemu nerozumí. Hlavně že byl v 80. letech ve východním Německu Putinovým sousedem," poznamenal. Jak Putin, tak Čemezov v Drážďanech působili jako důstojníci sovětské tajné služby KGB.

"Je to naprosto ryzí ruský příběh: žena šéfa státní korporace se stala podnikatelkou. Není jasné, v čem podniká. Vše krachlo, nic se nepovedlo, ale s mužem vydělává řádově více než šéfové Applu či Microsoftu," tvrdí opozičník.

Až dosud byl za rekordmana považován šéf plynárenského koncernu Gazprom Alexej Miller, který podle novinářů obývá v Petrohradu penthouse o ploše 1396 metrů čtverečních. Jiný Putinův spolupracovník Igor Sečin, který má jako šéf koncernu Rosněfť pod palcem ruskou ropu, vlastní podle Navalného pětipodlažní byt o ploše 1229 metrů čtverečních.

Jeden z diskutujících pod Navalného videoblogem se v narážce na Putinův oblíbený sport pozastavil nad tím, že mezi absolventy "petrohradské školy judo" ročníku 1976 je více dolarových miliardářů než mezi absolventy Harvardu téhož ročníku. A hned si odpověděl: na Harvardu se neučí, jak třískat lidmi o zem.

Loading...
Vstupte do diskuze (44)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strach z koronaviru: Rusko zavřelo hranice s Čínou, mimořádná opatření v…

28.01.2020 11:19 Tři regiony na ruském Dálném východě uzavřely do 7. února své hranice s Čínou v obavách z šíření…

Slituje se Putin? Izraelka pašovala kontraband drog, teď chce milost

26.01.2020 15:58 Izraelka Naama Issacharová vězněná v Rusku za drogový delikt dnes požádala ruského prezidenta…

Levičáci mohou slavit? Proč konzervativní prezidentka pohořela ve volbách?

25.01.2020 13:00 Levičáci mohou bouchnout šampaňské. Po několika volebních výprascích v evropských volbách se…

Zemětřesení v norské vládě. Premiérka Solbergová vymění 13 ministrů

24.01.2020 14:58 Norská premiérka Erna Solbergová dnes oznámila největší změny ve vládě od svého nástupu k moci v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama